Wiadomości

Pędził skodą 223 km/h na S3, bo chciał "przepalić EGR" [film]

1 lutego 2022, 10:34
Policjanci z Gorzowa zatrzymali kierującego skodą, który pędził trasą S3 aż 223 km/h. Kierowca tłumaczył się, że chciał „przepalić zawór EGR”. Został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

W poniedziałek 31 stycznia policjanci z gorzowskiej grupy Speed patrolowali trasę S3. W pewnym momencie zauważyli kierowcę skody, który pędził drogą ekspresową aż 223 km/h, czyli o ponad 100 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy.

Policjanci od razu zatrzymali kierującego skodą do kontroli. - 24-latek, który jechał w stronę Szczecina tłumaczył, że jego prędkość wynika z chęci „przepalenia zaworu EGR”. Za swoją jazdę mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł oraz 10 punktami karnymi. Warto zauważyć, że w warsztacie usługa czyszczenia zaworu kosztowałaby kilkaset złotych. Co ciekawe w pojeździe przewoził długą na całe auto drabinę – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

W całym styczniu policjanci z gorzowskiej drogówki wystawili 477 mandatów za przekroczenie prędkości. Dla porównania w styczniu 2021 było to aż 637 mandatów. Chociaż wielu kierowców jeździ wolniej, to są i tacy, którzy zdecydowanie przekraczają prędkość w terenie zabudowanym i tracą prawo jazdy. W styczniu 2022 roku na terenie powiatu gorzowskiego prawo jazdy straciło 41 kierowców.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości