• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Pijany kierowca renault uderzył w BMW i próbował odjechać

31 stycznia 2022, 12:43
fot. Wypadki Gorzów
W niedzielny wieczór przy ul. Fredry w Gorzowie doszło do zatrzymania pijanego kierowcy renault, który uderzył w BMW i próbował odjechać. Pijany kierowca miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

W niedzielę 30 stycznia po godz. 18 przy ul. Fredry w Gorzowie doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy renault, który wcześniej uderzył w BMW i próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, obywatelskiego zatrzymania dokonał policjant po służbie.

- Aspirant Karol Hreczuk szedł ulicą Fredry, gdy usłyszał huk. Początkowo myślał, że to efekt silnego wiatru. Kilkanaście metrów dalej zauważył na środku jezdni renault, które miało problem z ruszeniem. To zaniepokoiło policjanta, który szybko podbiegł do auta, otworzył drzwi i od razu wyczuł alkohol od kierowcy. Policjant zabrał kluczyki z samochodu. Okazało się, że huk który usłyszał policjant był skutkiem wjechania renault w zaparkowane BMW. Pijany kierowca renault twierdził, że nic wielkiego się nie stało i załatwi ten temat we własnym zakresie – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Funkcjonariusz powiadomił o całym zdarzeniu patrol ruchu drogowego. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy. Okazało się, że 34-latek ma w swoim organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Tłumaczył, że chciał tylko przestawić pojazd. Jego renault nie miało badań technicznych i po zdarzeniu zostało odholowane. Mężczyzna odpowie za kolizję oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości