Wiadomości

Wakacje na Teneryfie: na własną rękę, czy przez biuro podróży?

31 stycznia 2022, 16:19
Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, Czy lecimy na Teneryfę, aby zwiedzać, poznawać, jeździć i smakować, czy lecimy na wyspę tylko po to, aby przez tydzień leżeć nad hotelowym basenem?

Lecę na Teneryfę na własną rękę

Przede wszystkim podróż na własną rękę powinni wybrać ci, którym niestraszne wielogodzinne wyszukiwanie lotów i noclegów. Jeżeli macie żyłkę podróżnika i lubicie sami organizować sobie czas, to właśnie podróż na własną rękę jest dla Was. 

Od czego zaczynamy? Najpierw szukamy lotów w interesującym nas terminie. Zawsze lepiej znaleźć tańszy lot i dostosować długość pobytu pod nasz budżet. Może okazać się, że gdy zrobimy odwrotnie, bilety lotnicze akurat tego dnia będą o wiele droższe. Gdy już mamy ustalony termin lotu, szukamy noclegu. Jeżeli interesują nas wysoko skomercjalizowane miejscowości turystyczne, wybieramy tzw. trójmiasto, czyli Los Cristianos, Playa de Las Americas i Costa Adeje

Warto jednak nie zamykać się tylko w hotelu, czy na basenie. Na 2-3 dni w tym tygodniu lub dwóch wyrwijmy się ze szponów all inclusive i poczujmy, co tak naprawdę ma do zaoferowania Teneryfa. Gdy nie chcemy szukać sposób na spędzanie czasu, skorzystajmy ze zorganizowanych wycieczek. Lokalne biura chętnie zabiorą nas na rejs statkiem wzdłuż klifów Los Gigantes, czy też zabiorą wprost na Teide. Posmakujcie też wielu smaków Teneryfy. Hotelowe jedzenie jest robione pod turystów. Nie zawsze jest dobrej jakości, a już rzadko zdarzają się lokalne przysmaki. Warto spróbować pysznej paelli, czyli ryżu z owocami morza. Prawdziwą symfonię smaków poczujecie w małej knajpce u polaka hiszpańskiego pochodzenia. Pedro de Garcia prowadzi w Playa San Juan restaurację o nazwie La Bodeguita Playa San Juan. 

Gdy już przebrniemy przez rezerwacje i kupimy bilety oraz zarezerwujemy nocleg, czas pomyśleć o tym, co tak naprawdę będziemy robić na Teneryfie. Możliwości jest mnóstwo, ale takie "must see", opisaliśmy w naszym artykule pt.: Pierwszy razy na Teneryfie. Co warto zobaczyć?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości