• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Punkt informacji turystycznej w Gorzowie? Bardziej punkt informacji miejskiej

31 stycznia 2022, 08:37
fot. archiwum
Radny Piotr Wilczewski chciałby, aby w Gorzowie powstał punkt informacji turystycznej z prawdziwego zdarzenia. Miasto odpowiada, że myśli bardziej nad utworzeniem punktu dla mieszkańców, niż turystów.

W ubiegłym tygodniu portal gorzowianin.com opisywał pomysł radnego Piotra Wilczewskiego, który chciałby, aby w Gorzowie powstał punkt informacji turystycznej z prawdziwego zdarzenia. Te obowiązki pełni obecnie punkt w  Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Sikorskiego.

- Niestety, ale od wielu lat nie mamy w naszym mieście miejsca, w którym turyści mogliby znaleźć mapy naszego miasta, spacerowniki czy chociażby kupić gadżety sygnowane logotypem miasta lub hasłem Gorzów #StądJestem. Idealnym przykładem jak powinien wyglądać punkt informacji turystycznej jest miasto Rybnik, które jest porównywalne wielkościowo do Gorzowa. Takie miejsce wypełniłoby lukę, jaką mamy w Gorzowie, a nowym punkt mógłby łączyć informacje o mieście, sklep z pamiątkami, możliwość zakupu lokalnej prasy, minibiblioteczkę, opcję organizacji spotkań tematycznych czy stworzenie kącika malucha – przekonywał Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej.

O zdanie w tej sprawie zapytaliśmy również czytelników. W ankiecie wzięło udział 400 osób, które odpowiedziały na pytanie „Czy w Gorzowie potrzebny jest punkt informacji turystycznej?”. Jak się okazało aż 54.25% głosujących (217 głosów” odpowiedziało „nie”, natomiast 41,75% (167 głosy) jest za utworzeniem punktu informacji turystycznej. Natomiast 4% (16 głosów) nie ma zdania na ten temat. 

Co na to miasto? Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie. Jak tłumaczy magistrat, punkt informacyjny byłby uzupełnieniem luki w ofercie promocyjno-turystycznej w Gorzowie. Jak przyznaje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa, pracują nad tym, aby w przyszłości utworzyć podobne miejsce w Gorzowie, mają kilka pomysłów oraz inspiracji. A także obserwują podobne punkty działające w miastach w Polsce.

- Obecnie jednak skupiamy się na pracach nad ofertą dla mieszkańców i gości, którzy przyjeżdżają do Gorzowa. Dwa lata temu powstała koncepcja kampanii „Chodźmy na spacer” z dokładnym wskazaniem i opisem miejsc, gdzie w Gorzowie można odpoczywać w terenie. W ubiegłym roku uruchomiliśmy cykl saperów z przewodnikiem, jako stały element w ofercie promocyjno-turystycznej. Wydaliśmy „Spacerownik po mieście” z opcja sześciu różnych tras spacerowych po Gorzowie.  Pracujemy już nad III edycją oferty „Dobry wieczór Gorzów”, a we współpracy z Powiatem Gorzowskim kończymy prace nad mapą rowerową dla Gorzowa i powiatu - premiera wydawnictwa przewidziana jest wkrótce. W naszych zasobach są również mapy Gorzowa, foldery informacyjne, albumy fotograficzne, a co dwa  miesiące pojawia się magazyn samorządowy GWS. Szukamy sposobu, by te materiały oraz informacje dotyczące oferty kulturalnej, sportowej czy rozrywkowej w Gorzowie były dostępne dla mieszkańców i odpowiednio wyeksponowane. Taki punkt  informacji spełniłby nasze oczekiwania w tym zakresie, będąc  jednak bardziej punktem informacji miejskiej niż turystycznej – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Radny Wilczewski proponował, aby taki punkt powstał w remontowanym budynku Przemysłówki lub w jednym z pustych lokali w samym centrum Gorzowa. - Trudno w tej chwili wskazać termin czy też docelowe miejsce uruchomienie punktu informacji w Gorzowie. Rozważanych jest kilka opcji z uwzględnieniem nowej lokalizacji w budynku po dawnej „Przemysłówce” przy ul. Wełniany Rynek. Tam jednak wciąż trwają prace. Po ich zakończeniu podjęte zostaną rozmowy o możliwości przygotowania i organizacji punktu informacyjnego w mieście i o mieście – komentuje Liberkowska.

Ankieta

Czy w Gorzowie potrzebny jest punkt informacji turystycznej?

  • Tak41.75%
  • Nie54.25%
  • Nie wiem/Nie mam zdania4%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 400

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości