• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czy w Gorzowie potrzebny jest punkt informacji turystycznej?

26 stycznia 2022, 13:25
fot. archiwum
Radny Piotr Wilczewski chciałby, aby w Gorzowie powstał punkt informacji turystycznej z prawdziwego zdarzenia. W tej sprawie napisał interpelację do prezydenta Jacka Wójcickiego.

Do prezydenta Jacka Wójcickiego zwrócił się z interpelacją radny Piotr Wilczewski, który chciałby, aby w Gorzowie powstał punkt informacji turystycznej, ponieważ w mieście nie obecnie takiego punktu z prawdziwego zdarzenia. Te obowiązku pełni jednak punkt informacyjny w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Sikorskiego.

- Niestety, ale od wielu lat nie mamy w naszym mieście miejsca, w którym turyści mogliby znaleźć mapy naszego miasta, spacerowniki czy chociażby kupić gadżety sygnowane logotypem miasta lub hasłem Gorzów #StądJestem. Idealnym przykładem jak powinien wyglądać punkt informacji turystycznej jest miasto Rybnik, które jest porównywalne wielkościowo do Gorzowa. Takie miejsce wypełniłoby lukę, jaką mamy w Gorzowie, a nowym punkt mógłby łączyć informacje o mieście, sklep z pamiątkami, możliwość zakupu lokalnej prasy, minibiblioteczkę, opcję organizacji spotkań tematycznych czy stworzenie kącika malucha - przekonuje Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej.

Radny proponuje, aby punkt informacji turystycznej został umieszczony w remontowanym budynku Przemysłówki lub w jestnym z pustych lokali w samym centrum Gorzowa. Co na to władze Gorzowa? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Ankieta

Czy w Gorzowie potrzebny jest punkt informacji turystycznej?

  • Tak41.75%
  • Nie54.25%
  • Nie wiem/Nie mam zdania4%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 400

Jednak czy w Gorzowie jest rzeczywiście potrzebny punkt informacji turystycznej? W końcu w naszym mieście turystów jest jak na lekarstwo, a sam Gorzów cieszy się najniższą reputacją wśród miast wojewódzkich. Tak wynika z rankingu miast wojewódzkich Premium Brand z 2019 roku, gdzie miasto Gorzów zajęło ostatnie miejsce. W pytaniu "Odwiedzenie których z podanych miast poleciłeś choćby tylko jednej osobie w ciągu ostatnich 12 miesięcy?" zdobyliśmy zaledwie 1% głosów zamykając całe zestawienie. 

Niestety dostanie się do Gorzowa komunikacją publiczną nie jest wcale takie proste. Komunikacja dalekobieżna – oprócz tej drogowej praktycznie nie istnieje. Na palcach jednej ręki możemy policzyć ilość pociągów przyjeżdżających do naszego miasta. Do tego dochodzą ciągłe opóźnienia lub odwołane pociągi. O Gorzów zahacza jedynie Flixbus, który wjeżdża na opustoszały dworzec PKS. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości