Wiadomości

Czy w Gorzowie potrzebny jest punkt informacji turystycznej?

26 stycznia 2022, 13:25
fot. archiwum
Radny Piotr Wilczewski chciałby, aby w Gorzowie powstał punkt informacji turystycznej z prawdziwego zdarzenia. W tej sprawie napisał interpelację do prezydenta Jacka Wójcickiego.

Do prezydenta Jacka Wójcickiego zwrócił się z interpelacją radny Piotr Wilczewski, który chciałby, aby w Gorzowie powstał punkt informacji turystycznej, ponieważ w mieście nie obecnie takiego punktu z prawdziwego zdarzenia. Te obowiązku pełni jednak punkt informacyjny w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Sikorskiego.

- Niestety, ale od wielu lat nie mamy w naszym mieście miejsca, w którym turyści mogliby znaleźć mapy naszego miasta, spacerowniki czy chociażby kupić gadżety sygnowane logotypem miasta lub hasłem Gorzów #StądJestem. Idealnym przykładem jak powinien wyglądać punkt informacji turystycznej jest miasto Rybnik, które jest porównywalne wielkościowo do Gorzowa. Takie miejsce wypełniłoby lukę, jaką mamy w Gorzowie, a nowym punkt mógłby łączyć informacje o mieście, sklep z pamiątkami, możliwość zakupu lokalnej prasy, minibiblioteczkę, opcję organizacji spotkań tematycznych czy stworzenie kącika malucha - przekonuje Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej.

Radny proponuje, aby punkt informacji turystycznej został umieszczony w remontowanym budynku Przemysłówki lub w jestnym z pustych lokali w samym centrum Gorzowa. Co na to władze Gorzowa? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Ankieta

Czy w Gorzowie potrzebny jest punkt informacji turystycznej?

  • Tak41.75%
  • Nie54.25%
  • Nie wiem/Nie mam zdania4%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 400

Jednak czy w Gorzowie jest rzeczywiście potrzebny punkt informacji turystycznej? W końcu w naszym mieście turystów jest jak na lekarstwo, a sam Gorzów cieszy się najniższą reputacją wśród miast wojewódzkich. Tak wynika z rankingu miast wojewódzkich Premium Brand z 2019 roku, gdzie miasto Gorzów zajęło ostatnie miejsce. W pytaniu "Odwiedzenie których z podanych miast poleciłeś choćby tylko jednej osobie w ciągu ostatnich 12 miesięcy?" zdobyliśmy zaledwie 1% głosów zamykając całe zestawienie. 

Niestety dostanie się do Gorzowa komunikacją publiczną nie jest wcale takie proste. Komunikacja dalekobieżna – oprócz tej drogowej praktycznie nie istnieje. Na palcach jednej ręki możemy policzyć ilość pociągów przyjeżdżających do naszego miasta. Do tego dochodzą ciągłe opóźnienia lub odwołane pociągi. O Gorzów zahacza jedynie Flixbus, który wjeżdża na opustoszały dworzec PKS. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości