Wiadomości

Rusza rozbudowa cmentarza. Będzie wycinka drzew

20 stycznia 2022, 11:13
fot. archiwum
Jeszcze w styczniu ruszą pierwsze prace przy rozbudowie cmentarza w Gorzowie. Wykonawca będzie musiał na początek zająć się wycinką 62 drzew, a następnie ukształtowaniem terenu pod pochówki. Rozbudowa nekropolii o kolejne 2 hektary będzie kosztować 3 mln 949 tys. zł.

W poniedziałek 17 stycznia portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na rozbudowę cmentarza przy ul. Żwirowej. Rozbudową nekropolii o kolejne 2 hektary zajmie się firma Budomex S.A. za kwotę 3 mln 949 tys. zł.

Jak poinformowało właśnie miasto, wykonawca przejął już plac budowy i jeszcze w styczniu ruszy z pierwszymi pracami. Cmentarz zostanie rozbudowany o 2 hektary w stronę byłych poligonów, pomiędzy ul. Słowiańską, a ul. Kamienną.

Wykonawca po dokonaniu prac przygotowawczych, na podstawie decyzji wydanej przez Marszałka Województwa Lubuskiego, przystąpi do wycinki 62 drzew z gatunku śliwa domowa, czeremcha amerykańska, brzoza brodawkowata, jabłoń domowa, topola osika, robinia akacjowa oraz czterech skupis krzewów żarnowic miotlasty. Oczywiście po zakończeniu inwestycji będzie musiał dokonać nasadzeń zastępczych w postaci 200 drzew.

Kiedy firma Budomex S.A. przeprowadzi wycinkę drzew, będzie musiała zająć się ukształtowaniem terenu pod pochówki, ale również budową kanalizacji deszczowej i przyłączy wodociągowych. A także budową nowego kolumbarium, ciągów pieszy i oświetlenia, budową punktów czerpania wody, budową osłon śmietników. Pojawią się także elementy małej architektury. Zaplanowano demontaż, renowację i ponowny montaż starego ogrodzenia oraz budowę nowego ogrodzenia.

Wykonawca ma 9 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację wszystkich prac. To oznacza, że cmentarz powinien być rozbudowany do końca września 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości