• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Rusza rozbudowa cmentarza. Będzie wycinka drzew

20 stycznia 2022, 11:13
fot. archiwum
Jeszcze w styczniu ruszą pierwsze prace przy rozbudowie cmentarza w Gorzowie. Wykonawca będzie musiał na początek zająć się wycinką 62 drzew, a następnie ukształtowaniem terenu pod pochówki. Rozbudowa nekropolii o kolejne 2 hektary będzie kosztować 3 mln 949 tys. zł.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

W poniedziałek 17 stycznia portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na rozbudowę cmentarza przy ul. Żwirowej. Rozbudową nekropolii o kolejne 2 hektary zajmie się firma Budomex S.A. za kwotę 3 mln 949 tys. zł.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Jak poinformowało właśnie miasto, wykonawca przejął już plac budowy i jeszcze w styczniu ruszy z pierwszymi pracami. Cmentarz zostanie rozbudowany o 2 hektary w stronę byłych poligonów, pomiędzy ul. Słowiańską, a ul. Kamienną.

Wykonawca po dokonaniu prac przygotowawczych, na podstawie decyzji wydanej przez Marszałka Województwa Lubuskiego, przystąpi do wycinki 62 drzew z gatunku śliwa domowa, czeremcha amerykańska, brzoza brodawkowata, jabłoń domowa, topola osika, robinia akacjowa oraz czterech skupis krzewów żarnowic miotlasty. Oczywiście po zakończeniu inwestycji będzie musiał dokonać nasadzeń zastępczych w postaci 200 drzew.

Kiedy firma Budomex S.A. przeprowadzi wycinkę drzew, będzie musiała zająć się ukształtowaniem terenu pod pochówki, ale również budową kanalizacji deszczowej i przyłączy wodociągowych. A także budową nowego kolumbarium, ciągów pieszy i oświetlenia, budową punktów czerpania wody, budową osłon śmietników. Pojawią się także elementy małej architektury. Zaplanowano demontaż, renowację i ponowny montaż starego ogrodzenia oraz budowę nowego ogrodzenia.

Wykonawca ma 9 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację wszystkich prac. To oznacza, że cmentarz powinien być rozbudowany do końca września 2022 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości