• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Wiatr łamie drzewa i gałęzie. Są przerwy w dostawie prądu [zdjęcia]

17 stycznia 2022, 10:18
fot. Damian Pyta
Od samego rana w Gorzowie i okolicach mocno wieje. Wiatr łamie drzewa i gałęzie. Strażacy wyjeżdżają już do pierwszych zdarzeń. Natomiast Enea Gorzów informuje o awariach i przerwach w dostawie prądu.

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od samego rana w poniedziałek 17 stycznia mocno wieje. Silny wiatr ma osiągać średnią prędkość od 35 do 50 km/h, natomiast w porywach może wiać do nawet 100 km/h. Alert drugiego stopnia stopnia obowiązuje do godz. 14.

Przed godz. 10 strażacy zaczęli wyjeżdżać do pierwszych zdarzeń związanych z silnym wiatrem. O godz. 9.52 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o powalonym drzewie na rondzie w Wawrowie, na pasie w kierunku Janczewa. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej. Natomiast o godz. 9.53 jeden zastęp strażaków został wysłany na ul. Żwirową w Gorzowie, gdzie połamane drzewo spadło na kable energetyczne.

Następnie o godz. 10.11 strażacy interweniowali w Santocku przy ul. Dębowej, a o godz. 10.13 dostali wezwanie do Lipek Wielkich. Z kolei o godz. 10.23 przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie drzewo spadło na zaparkowany samochodów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Strażacy zostali wysłani również na ul. Mironicką do Kłodawy oraz do Brzeźna.

Silny wiatr dał się również we znaki w centrum Gorzowa. Przy ul. Sikorskiego, Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego zostały poprzewracane słupki, pachołki oraz barierki.

Wskutek silnego wiatru, który łamie drzewa i gałęzie, dochodzi również do uszkodzenia linii energetycznych. Enea Gorzów w swoich komunikatach informuje, gdzie obecnie są przerwy w dostawie prądu oraz jak długo może potrwać naprawa.

Awarie w oddziale dystrybucji Enea Gorzów

- awaria o godz. 9.55 – powinna zostać usunięta do godz. 13 

Ulim ul. Diamentowa, Sielska; Gorzów Wielkopolski ul. Sulęcińska, Podgórna, Skautów, Kręta, Willowa, Drozdowa, Biwakowa, Koniawska, Nizinna, Poznańska, Leszczynowa, Jana Baczewskiego, Ludowa, Kukułcza, Nowy Dwór, Żurawia, Wspólna, Zuchów, Zieleniecka, Trasa Zgody, Marcina Kasprzaka, ks. Józefa Brauna, Niwicka, Dojazdowa

Łupowo ul. Strumykowa, Lukrecjowe Wzgórza; Gorzów Wielkopolski, ; Santocko ul. Wiśniowa, Łąkowa, Dębowa, Kalinowa, Żniwna, Lipowa, Śliwkowa, Sosnowa, Klonowa, Wrzosowa, Strażacka, Morelowa, Jodłowa, Kasztanowa, Jabłoniowa, Parkowa, Wiklinowa, Orzechowa, Jesionowa, Bukowa, Platanowa, Kolonia Las, Jaśminowa, Źródlana, Olchowa, Świerkowa, Wierzbowa, Leśna, Ogrodowa, Owocowa, Polna, Brzozowa, Wiejska, Kościelna, Modrzewiowa; Marwice; Kłodawa ul. Ptasia, Polna, Wiejska; Chwalęcice ul. Łąkowa, Dębowa, Sosnowa, Leśna; Baczyna ul. Słoneczna, Kolonia Północna, Kolonia Południowa, Gorzowska, Szkolna, Lipowa, Osiedle Sportowe, Strzelecka; Rębowo

Gorzów Wielkopolski ul. Słoneczna; Marwice; Baczyna ul. Osiedlowa, Czereśniowa, Osiedle Młodych, Gorzowska, Szkolna, Owocowa, Sadowa, Jaśminowa, Myśliborska

- awaria o godz. 9.48 – powinna zostać usunięta do godz. 13 

Lipy; Gorzów Wielkopolski, ; Mironice; Wojcieszyce, ; Zamoksze; Kłodawa, ; Chwalęcice, ; Łośno

- awaria o godz. 9.35 – powinna zostać usunięta do godz. 13 

Gorzów Wielkopolski ul. Energetyków

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/8 Skutki silnego wiatru

1/8 Skutki silnego wiatru

2/8 Skutki silnego wiatru

2/8 Skutki silnego wiatru

3/8 Skutki silnego wiatru

3/8 Skutki silnego wiatru

4/8 Skutki silnego wiatru

4/8 Skutki silnego wiatru

5/8 Skutki silnego wiatru

5/8 Skutki silnego wiatru

6/8 Skutki silnego wiatru

6/8 Skutki silnego wiatru

7/8 Skutki silnego wiatru

7/8 Skutki silnego wiatru

8/8 Skutki silnego wiatru

8/8 Skutki silnego wiatru

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości