• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Nasze drogie parkowanie

17 stycznia 2022, 07:50
fot. gorzowianin.com
Od poniedziałku 17 stycznia obowiązują nowe, wyższe opłaty za parkowanie na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Gorzowie. Za 15 minut parkowania zapłacimy 1 zł, natomiast za godzinę 3,5 zł.

Miasto Gorzów od poniedziałku 17 stycznia 2022 roku wprowadziło podwyżkę opłat za parkowanie na terenie Strefy Płatnego Parkowania, która docelowo zostanie dwukrotnie powiększona. Ponadto zostały wydłużone godziny pobierana opłat za parkowanie - opłaty od poniedziałku do piątku w godz. 8-18.

Droższe parkowanie w centrum Gorzowa

Nowa stawka za parkowanie na terenie SPP wynosi 1 zł za pierwsze 15 minut parkowania (do tej pory było to 0,50 zł), za 30 minut zapłacimy 2 zł (była 1 zł). Z kolei za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 3,5 zł (było 2,5 zł). Za 2h zapłacimy 7,5 zł, a za 3h już 12 zł. Z kolei za każdą następną godzinę stawka będzie wynosiła 3,5 zł (wcześniej 2,5 zł). 

Abonament dla mieszkańców Gorzowa jednym z najdroższych w kraju

Spore zmiany i drakońskie podwyżki dotknęły również mieszkańców strefy płatnego parkowania. Na jeden adres od tej pory będą wydawane dwa abonamenty. Za pierwsze auto mieszkańcy zapłacą abonament w wysokości 40 zł miesięcznie oraz 400 zł rocznie, a za drugi samochód będzie to już 120 zł za miesiąc i 1000 zł za rok. Co istotne, obecne abonamenty mieszkańców zachowują ważność do końca okresu na jaki zostały wydane. Z kolei przedsiębiorcy zapłacą 120 za miesiąc i 1000 zł za rok. A abonament ogólnodostępny będzie kosztował 300 zł za miesiąc i 3000 zł za rok. 

Jak się okazało, abonamenty za parkowanie dla mieszkańców Gorzowa są jednymi z najdroższych kraju. Więcej płacą tylko mieszkańcy Warszawy, gdzie roczny abonament kosztuje 600 zł. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Gorzów: Abonament za parkowanie dla mieszkańców będzie jednym z najdroższych w kraju".

Wysokie kary za przekroczeniu czasu

Jeżeli przekroczymy czas parkowania, nie będziemy mogli dopłacić określonej kwoty. Teraz kontroler będzie mógł nałożyć na nas opłatę dodatkową w wysokości 50 zł. W skrajnych przypadkach, przekroczenie czasu o kilka minut może kosztować nas nawet 200 złotych. Stanie się to wtedy, kiedy przekroczymy czas parkowania i nie zapłacimy tego samego dnia.

Większa Strefa Płatnego Parkowania

Jednak to nie koniec zmian. Strefa Płatnego Parkowanie zostanie powiększona, ale zostanie to zrobione w dwóch etapach. Obecnie SPP obejmuje ścisłe centrum Gorzowa oraz Śródmieście. Natomiast po zmianach strefa będzie wyglądała jak odwrócona litera "T" i będzie obejmowała aż 50 ulic, których obszar będzie mieścił się pomiędzy ul. Jancarza, a ul. Szpitalną oraz pomiędzy ul. Drzymały, Wyszyńskiego i Kosynierów Gdyńskich oraz od ul. Spichrzowej i Składowej aż do ul. Roosevelta. 

W pierwszym etapie, czyli do końca 2022 roku Strefa Płatnego Parkowania zostanie powiększona i będzie obejmowała takie ulice jak: ul. Warszawska – od ul. Sikorskiego do ul. Szpitalnej, ul. Ogrodowa, ul. Szkolna, ul. Teatralna, ul. Hejmanowskiej, ul. Sikorskiego, ul. Spichrzowa, ul. Herberta, ul. Pionierów, ul. Obotrycka, ul. Mostowa, ul. Lutycka, ul. Dzieci Wrzesińskich, ul. Zabytkowa, ul. Jagiełły, ul. Chrobrego, ul. Wodna, ul. Łazienki, ul. Łużycka, ul. Zaułek, ul. Młyńska, ul. Garbary, ul. Pocztowa, ul. Strzelecka, ul. Stara, ul. Nadbrzeżna, ul. Składowa, ul. Dworcowa, ul. Edwarda Jancarza, ul. Rzeźnicka, ul. Orląt Lwowskich, ul. Estkowskiego, ul. Bohaterów Warszawy, ul. Kopernika, ul. Moniuszki, ul. Kosynierów Gdyńskich, ul. Wybickiego, Łokietka, ul. Drzymały, ul. Armii Polskiej, ul. Krzywoustego, ul. 30 Stycznia, ul. Borowskiego.

W drugim etapie do końca 2023 roku SPP obejmie również takie ulice jak: ul. Dąbrowskiego - od skrzyżowania z ul. Borowskiego ul. Mickiewicza, ul. Mieszka I, ul. Jagiellończyka, ul. Wyszyńskiego – od ul. Drzymały do ul. Borowskiego, ul. Słowackiego, ul. Mickiewicza, ul. Krasińskiego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości