• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 24 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Cmentarz w Gorzowie będzie jeszcze większy

17 grudnia 2021, 11:31
fot. archiwum
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na rozbudowę cmentarza przy ul. Żwirowej. Nekropolia ma zostać rozbudowana o kolejne 2 hektary. Aż pięć firm chce się zająć inwestycją.

Pod koniec listopada władze Gorzowa ogłosiły przetarg na rozbudowę cmentarza przy ul. Żwirowej. Miasto czekało na zgłoszenia chętnych firm do 16 grudnia. Jak się okazało, inwestycja spotkała się ze sporym zainteresowaniem, ponieważ do przetargu zgłosiło się aż pięć firm. Miasto na rozbudowę miało zapisane w budżecie 5 mln zł. Trzy ofert mieszczą się w budżecie, a dwie nieznacznie przekraczają założoną kwotę.

Najtańszą propozycję złożyła firma Budomex ze Szczecina na kwotę 3 mln 949 tys. 938,05 zł, dalej firma Mazur - specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Mazur Henryk z Goleniowa zaoferowało 4 mln 767 tys. 674,98 zł, a Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza 4 mln 889 tys. 560,92 zł. Z kolei dwie najdroższe oferty złożyły - firma „Chećko” Jacek Chećko z Gorzowa na kwotę 5 mln 222 tys.  271,10 zł oraz firma Gotech z Gorzowa na 5 mln 776 tys. 836,82 zł.

Teraz urzędnicy będą analizować złożone oferty pod względem formalnym. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to możemy się spodziewać, że przetarg wygra firma Budomex, która zaoferowała najmniejszą kwotę 3 mln 949 tys. 938,05 zł za rozbudowę cmentarza. 

Cmentarz ma zostać rozbudowany o 2 hektary w stronę byłych poligonów, pomiędzy ul. Słowiańską, a ul. Kamienną. Co będzie czekało na potencjalnego wykonawcę? Przede wszystkim będzie musiał zająć się wycinką drzew i ukształtowaniem terenu pod pochówki, ale również budową kanalizacji deszczowej i przyłączy wodociągowych. A także budową ciągów pieszy i oświetlenia, budową punktów czerpania wody, budową osłon śmietników. Zostanie również zdemontowane stare ogrodzenia oraz wybudowane nowe. Pojawią się także elementy małej architektury. Wykonawca będzie również zobowiązany do nowych nasadzeń drzew w miejscach wskazanych przez miasto. 

Firma, która wygra przetarg będzie miała 9 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację wszystkich prac. To oznacza, że jeżeli przetarg zostanie rozstrzygnięty jeszcze w grudniu lub na początku stycznia 2022 roku, to cmentarz powinien być rozbudowany do września lub października 2022 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości