• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Pociąg do Gorzowa odjechał bez pasażerów. Ktoś pomylił peron

7 stycznia 2022, 08:39
Blisko 100 pasażerów pociągu TLK Zamoyski do Gorzowa Wielkopolskiego zostało na peronie w Warszawie Zachodniej, bo skład wjechał nie tam, gdzie powinien. Ktoś pomylił perony - przyznaje PKP

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w minioną niedzielę na dworcu Warszawa Zachodnia. Z redakcją tvn warszawa skontaktował się czytelnik, który poinformował, że pociąg relacji Lublin - Gorzów nie zabrał ponad 100 osób, które czekały na jego przyjazd. 

- Informowano, że ten pociąg wjedzie na peron numer pięć, natomiast wjechał na peron numer sześć, który został ostatnio wyremontowany i można wejść na niego tylko nową górną kładką. Tablice informacyjne także pokazywały peron piąty, na którym zresztą informacja ta wyświetlała się jeszcze 10 minut po planowanym odjeździe pociągu. Tak samo jak informacja głosowa, która wskazywała na peron piąty - relacjonował w rozmowie z dziennikarzami portalu tvn warszawa pan Piotr.

Jak ustalali dziennikarze, do pomyłki doszło najprawdopodobniej z powodu błędu pracownika wygłaszającego komunikaty głosowe. Pracownik podawał błędnie numer peronu. Co na to sam przewoźnik? Okazuje się, że pasażerowie, którzy nie wsiedli do pociągu, mogą złożyć… reklamację, którą PKP Intercity rozpatrzy w ciągu 30 dni. 

- Nikt na Dworcu Zachodnim tego nie mógł wytłumaczyć. Wiele osób, zbulwersowanych tą sytuacją, skierowało się do informacji. Siedział tam przerażony pracownik, na którego spadła cała złość podróżnych - opisywał czytelnik. - Aby odzyskać pieniądze na niewykorzystany bilet, należy złożyć reklamację, którą PKP rozpatrzy w ciągu... 30 dni - dodał.

Aby zapobiec tego typu sytuacji, w 2023 roku, na zmodernizowanej stacji Warszawa Zachodnia, informacje o przyjazdach i odjazdach pociągów będą podawane przez automatyczny system dynamicznej informacji pasażerskiej. Komunikaty głosowe i te wyświetlane na ekranach będą generowane przez komputer.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości