Wiadomości

Parkowanie w Gorzowie. Wysokie kary za przekroczenie czasu

11 stycznia 2022, 11:37
Od poniedziałku, 17 stycznia czekają nas podwyżki opłat za parkowanie. Do tej pory, najniższą opłatą było 50 groszy za 15 minut. Teraz za ten sam czas zapłacimy dwa razy więcej. To jednak nie koniec złych wieści. Jeżeli skończy nam się czas i nie przedłużymy parkowania, musimy liczyć się z karą.

Jeżeli zdarzyło się wam spóźnić z przedłużeniem opłaty za parkowanie i dostaliście wezwanie do zapłaty, wystarczyło z otrzymanym dokumentem udać się do biura strefy, aby dopłacić różnicę. Teraz już nie będzie tak kolorowo. Od 17 stycznia, jeżeli kontroler zauważy, że czas biletu minie, nałoży na nas opłatę dodatkową. Będzie to 50 złotych. W skrajnych przypadkach, przekroczenia czasu o kilka minut może kosztować nas nawet 200 złotych.

Stanie się to wtedy, kiedy przekroczymy czas parkowania i nie zapłacimy tego samego dnia. Oczywiście to sytuacja czysto teoretyczna, ale może zdarzyć się w rzeczywistości. Wystarczy, że z różnych przyczyn losowych nie dotrzemy do biura strefy do godziny 18:00, bo do tej godziny ktoś tam urzęduje. Jeżeli otrzymamy wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej np. o 17:50, to również mamy marne szanse, aby zdążyć wnieść opłatę do czasu zamknięcia biura. I zamiast 50 złotych zapłacimy… 200.

Jakie są nowe stawki za parkowanie w Gorzowie?

Od poniedziałku za pierwsze 15 minut zapłacimy 1 zł, za pierwsze pół godziny 2 zł, a za pierwszą godzinę – 3,50 zł. Za drugą godzinę zapłacimy – 4 zł, za trzecią godzinę – 4,50 zł, a za każdą następną godzinę 3,50 zł. Nowe opłaty w Gorzowie będą obowiązywać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 18.00.

 Do końca tego roku północną granicą Strefy będzie ulica Borowskiego, a do końca 2023 roku SPP zostanie poszerzona o obszar między ulicami Borowskiego, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i Wyszyńskiego.

Abonament miesięczny dla mieszkańca SPP wynosi 40 zł (400 zł roczny) za pierwsze auto, a za drugie 120 zł (1000 zł roczny). Abonament dla przedsiębiorcy 120 zł (1000 zł roczny), a abonament ogólnodostępny 300 zł (3000 zł roczny).

Jeżeli zdecydujemy się na pozostawienie auta na jednym z parkingów OSiR, a na wykupionym bilecie pozostanie limit czasu, będziemy mogli przeparkować auto. Nie będziemy jednak mogli skorzystać z miejsc postojowych zaliczonych do SPP. I odwrotnie bilet zakupiony w SPP nie obowiązuje na parkingach OSiR.

W obszarze Strefy Płatnego Parkowania znajdują się miejskie parkingi (Ośrodka Sportu i Rekreacji), niestanowiące SPP. Są to: parking przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy Parku 111, przy ulicach: Nadbrzeżnej (przy Wildomie oraz przy LOK), Hawelańskiej, Wełniany Rynek, Hejmanowskiej, Teatralnej (przy KRUS oraz przy teatrze), Warszawskiej i Składowej. Na tych parkingach obowiązują takie same stawki opłat jednorazowych jak w Strefie Płatnego Parkowania, inna jest jednak oferta abonamentowa.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości