Wiadomości

Kierowcy zszokowani wysokimi mandatami. Kara wyższa, niż wartość auta

5 stycznia 2022, 10:32
fot. Lubuska policja
Policjanci z Gorzowa ukarali kolejnych kierowców wysokimi mandatami w wysokości nawet 2,5 tys. zł za przekroczenie prędkości o ponad 70 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca opla corsy, który pędził aż 143 km/h stwierdził, że mandat w wysokości 2,5 tys. zł to więcej, niż wartość jego auta.

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązują wyższe kary dla kierowców za przekroczenie prędkości. Do tej pory najwyższy mandat wynosił 500 zł, teraz jest to nawet 2,5 tys. zł. Tylko przez cztery dni policjanci z Gorzowa zatrzymali kilkunastu kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość i zostali ukarani wysokimi mandatami według nowego taryfikatora, a do tego stracili prawo jazdy.

We wtorek 4 stycznia gorzowscy policjanci zatrzymali pięciu kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. W Kamieniu Małym 55-latek kierujący volvo na ograniczeniu do 50 km/h jechał aż 123 km/h, czyli o 73 km/h za szybko. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a mandat w wysokości 2,5 tys. zł zdecydował się zapłacić na miejscu korzystając z terminala.

Z kolei 27-letni kierowca opla corsy jechał ul. Szczecińską w Gorzowie aż 143 km/h na ograniczeniu do 70 km/h, czyli o 73 km/h za szybko. - Kiedy mężczyzna usłyszał, że za jego szybką jazdę nałożony został mandat w wysokości 2,5 tys. złotych stwierdził, że to kwota wyższa niż wartość auta, którym jechał. Nowy taryfikator jasno jednak wskazuje, jaka kara grozi za takie przekroczenie prędkości – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Ponadto policjanci ukarali kierowców mandatami w wysokości 1,5 tys. zł za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Jak podkreślają funkcjonariusze, najczęściej widzą zaskoczenie kierowców, kiedy mowa jest o wysokości grzywny. Niektórzy kierowcy są po prostu zszokowani tym, że mandat może wynieść nawet 2,5 tys. zł.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości