• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Stracone prawo jazdy i wysokie mandaty. Kolejni kierowcy ukarani

4 stycznia 2022, 11:32
fot. Lubuska policja
Policjanci z Gorzowa zatrzymali kolejnych piratów drogowych, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Jeden z kierowców pędził aż 117 km/h przez miejscowość. Stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł.

Portal gorzowianin.com informował już o pierwszych wysokich mandatach dla kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość i zostali ukarani zgodnie z nowym taryfikatorem. W niedzielę 2 stycznia 2 tys. zł mandatu otrzymał kierowca toyoty, który pędził aż 119 km/h na ograniczeniu do 50 km/h przy Al. 11 Listopada oraz kierowca renault, który jechał 114 km/h przez Kamień Mały. Oprócz tego, obaj kierowcy stracili prawo jazdy. Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule "Gorzów: Pierwsi piraci drogowi z mandatami po 2 tys. zł".

Natomiast w poniedziałek 3 stycznia kolejni piraci drogowi zostali zatrzymani przez policjantów z Gorzowa. W Kamieniu Małym jeden z kierowców pędził aż 117 km/h, czyli o 67 km/h za szybko – stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł. Z kolei kierowca fiata, który jechał przez miejscowości 107 km/h stracił prawo jazdy i otrzymał 1,5 tys. zł mandatu. Natomiast przy ul. Szczecińskiej w Gorzowie policjanci zatrzymali kierowcę citroena, który jechał ul. Szczecińską 104 km/h, czyli o 54 km za szybko – również stracił prawo jazdy i dostał 1,5 tys. zł mandatu.

- Gorzowscy policjanci nie zamierzają w 2022 roku stosować taryfy ulgowej wobec osób, które lekceważą drogowe przepisy i jeżdżą zbyt szybko. Niedostosowanie prędkości to nadal jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych – podkreśla Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości