Portal gorzowianin.com informował już o pierwszych wysokich mandatach dla kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość i zostali ukarani zgodnie z nowym taryfikatorem. W niedzielę 2 stycznia 2 tys. zł mandatu otrzymał kierowca toyoty, który pędził aż 119 km/h na ograniczeniu do 50 km/h przy Al. 11 Listopada oraz kierowca renault, który jechał 114 km/h przez Kamień Mały. Oprócz tego, obaj kierowcy stracili prawo jazdy. Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule "Gorzów: Pierwsi piraci drogowi z mandatami po 2 tys. zł".
Natomiast w poniedziałek 3 stycznia kolejni piraci drogowi zostali zatrzymani przez policjantów z Gorzowa. W Kamieniu Małym jeden z kierowców pędził aż 117 km/h, czyli o 67 km/h za szybko – stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł. Z kolei kierowca fiata, który jechał przez miejscowości 107 km/h stracił prawo jazdy i otrzymał 1,5 tys. zł mandatu. Natomiast przy ul. Szczecińskiej w Gorzowie policjanci zatrzymali kierowcę citroena, który jechał ul. Szczecińską 104 km/h, czyli o 54 km za szybko – również stracił prawo jazdy i dostał 1,5 tys. zł mandatu.
- Gorzowscy policjanci nie zamierzają w 2022 roku stosować taryfy ulgowej wobec osób, które lekceważą drogowe przepisy i jeżdżą zbyt szybko. Niedostosowanie prędkości to nadal jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych – podkreśla Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.
Zobacz, jak wygląda Gorzów teraz – kamera na żywo
|
Piotr Rubik - "Psałterz wrześniowy" Koncert jubileuszowy - 20-lecie
11 kwietnia 2027
kup bilet |
|
Kabaretowa Biesiada Śląska
22 listopada 2026
kup bilet |
|
NIRVANA SYMPHONIC TRIBUTE - przebojowy program na żywo w Polsce
6 listopada 2026
kup bilet |
|
Bad Boys Blue, No Mercy, Francesco Napoli i Joy
3 października 2026
kup bilet |