Wiadomości

Tragedia na Staszica. Nie żyje 12-latka

4 stycznia 2022, 18:06
fot. archiwum
Do tragedii doszło w noc sylwestrową na os. Staszica w Gorzowie. Z okna wieżowca na 10 piętrze wypadła 12-letnia dziewczynka. Niestety dziecko zginęło na miejscu. Sprawą zajmuje się prokuratura.

- W nocy z 31 grudnia 2021 roku na 1 stycznia 2022 roku przy ul. Matejki 61 policyjni technicy zabezpieczyli zwłoki. Akcja miała miejsce na 10 pietrze, a policyjni śledczy wraz z ratownikami pogotowia przez godzinę czasu przeszukiwali plac zabaw tuż pod balkonem – napisał do redakcji portalu gorzowianin.com jeden z czytelników. - Czy wiecie coś na temat wypadnięcia dziewczynki z wieżowca na Matejki? - dopytywała się z kolei czytelniczka Anna.

Niestety służby potwierdziły tragiczne zdarzenie. W sylwestrową noc z okna wieżowca na 10 piętrze wypadła 12-letnia dziewczynka. Dziecko zginęło na miejscu. Prokuratura zajmuje się wyjaśnieniem śmierci dziewczynki.

- Potwierdzam, że doszło do tragicznego zdarzenia i śmierci dziewczynki, która najprawdopodobniej wyskoczyła z okna. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator, były prowadzone czynności i zabezpieczano ślady. Ciało dziewczynki zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Śledztwo prowadzone jest pod kątem nakłaniania do popełnienia samobójstwa – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Według artykułu 151 kodeksu karnego "Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat".


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości