• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Przebił oplem barierki na rondzie. Pijany kierowca usłyszał kilka zarzutów

4 stycznia 2022, 15:39
W niedzielę 2 stycznia na rondzie św. Jerzego w Gorzowie doszło do wypadku. Pijany kierowca opla przebił barierki i spadł ze schodów. 41-letni mężczyzna usłyszał kilka zarzutów. Grozi mu do 3 lat więzienia.
W niedzielę 2 stycznia na rondzie św. Jerzego doszło do wypadku z udziałem kierującego osobowym oplem corsą. Pijany kierowca przebił barierki na rondzie, auto spadło ze schodów i zatrzymało się w pobliżu przejścia podziemnego pod Dominantą. Po tym, jak corsa spadła, zaczęła się palić. Kierowca oraz pasażer, którzy byli pijani próbowali uciec z miejsca zdarzenia, ale szybko zostali zatrzymani przez świadków, a następnie przekazani policji. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Przebił oplem barierki na rondzie i spadł w pobliżu przejścia podziemnego”.

Policjanci zatrzymali 37-latka i jego 41-letniego kolegę do wytrzeźwienia. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że to 41-latek siedział za kierownicą opla i jest odpowiedzialny za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kiedy 41-latek wytrzeźwiał, został przesłuchany.

- Mężczyzna kierujący oplem usłyszał łącznie cztery zarzuty. Odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, posiadanie środków odurzających w postaci marihuan oraz za poruszanie się pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu. Policjanci skierowali sprawę do sądu, mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jak się okazało, również 37-letni pasażer nie pozostanie bez kary. Mężczyzna był bardzo agresywny i awanturował się. Odpowie za zakłócanie porządku publicznego. - Policjanci w sprawie 37-latka sporządzili wniosek o ukaranie do sądu – podkreśla Jaroszewicz.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości