Wiadomości

Fajerwerki w Gorzowie. Strzelać czy nie strzelać w Sylwestra?

29 grudnia 2021, 10:49
fot. archiwum
Strzelać czy nie strzelać? To pytanie, które każdego roku tuż przed Sylwestrem zadają sobie tysiące osób. Wiele osób nie wyobraża sobie Sylwestra bez petard i fajerwerków. Jednak są też przeciwnicy tego typu rozrywki, którzy szczególną uwagę zwracają na zwierzęta.

Od lat tuż przed Sylwestrem trwa wojna pomiędzy miłośnikami psów, a zwolennikami pokazu sztucznych ogni. Obrońcy praw zwierząt podkreślają, że psy po prosu boją się huku petard i fajerwerków. Natomiast w skrajnych przypadkach wystrzały mogą nawet doprowadzić do zawału. Z kolei miłośnicy sztucznych ogni podkreślają, że jest to tylko jedna noc w roku i że każdy ma prawo strzelać.

W Gorzowie w tym roku nie będzie miejskiego pokazu sztucznych ogni, jednak mieszkańcy z całą pewnością będą odpalać petardy i fajerwerki na własną rękę. Zresztą wystrzały słychać już od kilku dni na terenie praktycznie całego miasta. Petardy i fajerwerki można kupić w kilku punktach na terenie Gorzowa. 

Ankieta

Fajerwerki w Sylwestra?

  • Nie wyobrażam sobie Sylwestra bez petard i sztucznych ogni37.35%
  • Nie strzelam z uwagi na dobro zwierząt31.9%
  • Nie kupuję petard i fajerwerków, bo to strata pieniędzy12.99%
  • Sam/a nie strzelam, ale lubię patrzeć na pokazy fajerwerków16.82%
  • Nie wiem/Nie mam zdania0.93%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 862

Jak zatem przygotować psa do sylwestrowej nocy, która z całą pewnością będzie głośna. Właściciel powinien odpowiednio wcześniej zaplanować spacer ze swoim psem – najlepiej do godz. 16, aby uniknąć momentu największego hałasu. Pod żadnym pozorem nie można wychodzić z czworonogiem na wieczorny spacer. Wtedy możemy być pewni, że zwierzę przestraszy się huku i może nam uciec lub nawet dostać zawału.

Kolejną ważną kwestią jest zapewnienie zwierzakowi spokojnego miejsca, z dala od okien, które powinny być zasłonięte. Dla lepszego komfortu i zagłuszenia huku można włączyć muzykę, a także zostawić w pobliżu ulubione zabawki oraz przysmaki. Warto również skontaktować się z lekarzem weterynarii i zapytać się czy należy podać środki uspokajające danemu zwierzęciu. Pod żadnym pozorem nie wolno działać na własną rękę i samemu dawać jakichkolwiek leków.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości