Wiadomości

Fajerwerki w Gorzowie. Strzelać czy nie strzelać w Sylwestra?

27 grudnia 2022, 08:26, red
fot. archiwum
Strzelać czy nie strzelać? To pytanie, które każdego roku tuż przed Sylwestrem zadają sobie tysiące osób. Wiele osób nie wyobraża sobie Sylwestra bez petard i fajerwerków. Jednak są też przeciwnicy tego typu rozrywki, którzy szczególną uwagę zwracają na zwierzęta.

Od lat tuż przed Sylwestrem trwa wojna pomiędzy obrońcami praw zwierząt, a zwolennikami pokazu sztucznych ogni. Obrońcy praw zwierząt oraz właściciele czworonogów podkreślają, że psy po prosu boją się huku petard i fajerwerków. Natomiast w skrajnych przypadkach wystrzały mogą nawet doprowadzić do zawału. Z kolei miłośnicy sztucznych ogni tłumaczą, że jest to tylko jedna noc w roku i że każdy ma prawo strzelać.

- W Sylwestra pamiętaj o tych, którzy się boją i nie mają gdzie się schować, gdy ty się bawisz. Psy, koty i ptaki boją się i giną, dlatego nie strzelaj w Sylwestra - apeluje fundacja Przyjaciele Czterech Łap. Mam małą  prośbę  ,choć wiem że nie każdy ją  zrozumie. Chciałabym prosić o powstrzymanie  się od odpalania petard w Sylwestra. Mój piesek i inne zwierzaki, panicznie  boi  się peterd . Mimo podawanych leków, po jednej  takie peterdzie dochodzi do siebie cały dzień. Więc proszę wszystkich, aby pamiętali, że to co dla was jest zabawą, dla zwierzaków to piekielny strach - apeluje czytelniczka Basia.

Sylwester w Gorzowie bez pokazu sztucznych ogni. Mieszkańcy Gorzowa będą strzelać na własną rękę

W Gorzowie w tym roku nie tylko nie będzie zabawy sylwestrowej pod chmurką, ale również miejskiego pokazu sztucznych ogni. Wszystko w ramach programu oszczędnościowego wprowadzonego przez prezydenta Gorzowa.

Jednak mieszkańcy Gorzowa z całą pewnością będą w sylwestrową noc odpalać petardy i fajerwerki na własną rękę. Zresztą wystrzały na terenie miasta pojawiają się zazwyczaj już na kilka dni przed Sylwestrem. Petardy i fajerwerki można kupić w kilku punktach na terenie Gorzowa.

Ankieta

Co sądzisz o fajerwerkach w Sylwestra?

Jak przygotować psa do Sylwestra?

Jak zatem przygotować psa do sylwestrowej nocy, która z całą pewnością będzie głośna. Właściciel powinien odpowiednio wcześniej zaplanować spacer ze swoim psem – najlepiej do godz. 16, aby uniknąć momentu największego hałasu. Pod żadnym pozorem nie można wychodzić z czworonogiem na wieczorny spacer. Wtedy możemy być pewni, że zwierzę przestraszy się huku i może nam uciec lub nawet dostać zawału.

Kolejną ważną kwestią jest zapewnienie zwierzakowi spokojnego miejsca, z dala od okien, które powinny być zasłonięte. Dla lepszego komfortu i zagłuszenia huku można włączyć muzykę, a także zostawić w pobliżu ulubione zabawki oraz przysmaki. Warto również skontaktować się z lekarzem weterynarii i zapytać się czy należy podać środki uspokajające danemu zwierzęciu. Pod żadnym pozorem nie wolno działać na własną rękę i samemu dawać jakichkolwiek leków.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości