• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Gorzowska elektrociepłownia wspiera potrzebujących

27 grudnia 2021, 08:52
fot. PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim
Gorzowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła z Grupy PGE wspiera lokalne organizacje pożytku publicznego. W grudniu pracownicy odwiedzili kilka z nich, aby przekazać darowizny na łączną kwotę 75 tys. zł.

Pracownicy gorzowskiego oddziału PGE Energia Ciepła odwiedzili w grudniu Hospicjum św. Kamila, Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie, Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna oraz Schroniska dla zwierząt „Azorki”, aby przekazać symboliczne bony podarunkowe, które zostaną przeznaczone m. in. na dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową.

- Chcemy uczestniczyć w życiu lokalnych społeczności i zawsze jesteśmy otwarci na współpracę. To już nasza przedświąteczna tradycja, że PGE Energia Ciepła wspiera gorzowskie organizacje pożytku publicznego. Wierzymy, że przekazane środki pomogą mieszkańcom Gorzowa w spokojnym spędzeniu nadchodzących świąt Bożego Narodzenia - powiedział Wojciech Dobrak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim.

Do gorzowskich organizacji trafiło łącznie 75 tys. zł. Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie otrzymało 30 tys. zł w ramach programu „Dzielimy się Ciepłem”, Hospicjum św. Kamila 20 tys. zł, Schronisko dla zwierząt „Azorki” 15 tys. zł oraz Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna 10 tys. zł. Przekazana darowizna dla schroniska dla bezdomnych zwierząt to efekt wygranej pracowników gorzowskiej elektrociepłowni w rywalizacji sportowej oddziałów PGE Energia Ciepła z całej Polski.

PGE dzieli się ciepłem

Program "Dzielimy się ciepłem" ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

Historia inicjatyw związanych z wsparciem społecznie wrażliwych odbiorców ciepła sięga ponad dekadę wstecz. Od 2019 r. lokalne programy pomocowe prowadzone są w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”. W 2020 r. w ramach programu PGE Energia Ciepła wsparła 29 organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego i niosących pomoc potrzebującym na łączną kwotę 427 tys. zł. Z kolei w 2019 r. dla potrzebujących przekazano kwotę 300 tys. zł.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości