• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Uwaga kierowcy. Na drogach będzie gołoledź

28 grudnia 2021, 15:42
IMGW ostrzega przed marznącymi opadami deszczu lub mżawki powodującej gołoledź na drogach na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje do środowego poranka 29 grudnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od wtorku 28 grudnia do godz. 9 rano w środę 29 grudnia. Według prognoz możemy spodziewać się opadów marznącego deszczu lub mżawki powodującej gołoledź na drogach. 

Najgorsza sytuacja będzie na drogach w IV kategorii odśnieżania, czyli drogach gminnych takich jak m.in. „stara trójka” w kierunku na Myślibórz. Tam na pewno nie dotrą piaskarki, więc trzeba spodziewać się „szklanki” na drodze. Kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu i pamiętać o zimowych oponach. 

Ostrzeżenie dotyczy również pieszych, którzy muszą uważać na śliskie i oblodzone chodniki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości