• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Teneryfa: słońce, ocean, góry i piękne widoki!

25 grudnia 2021, 22:05
Za oknem śnieg, szybko robi się ciemno, a na termometrach grubo poniżej zera. Co zrobić, aby w środku zimy załapać trochę lata? Odpowiedź jest prosta - wyjechać tam, gdzie jest ciepło!

Teneryfa oferuje piękne plaże, słońce i wysoką temperaturę. Nawet zimą, na Teneryfie jest tak ciepło, jak latem nad polskim morzem. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji i nie polecieć na  Wyspy Kanaryjskie?

W dobie COVID-19 i nowych obostrzeń, cały czas zadajemy sobie pytanie, czy loty są bezpieczne? Czy mogę przylecieć na wakacje na Teneryfę? Odpowiedź jest prosta - oczywiście!

Jakie są ograniczenia na Teneryfie?

Pierwszym i chyba najważniejszym ograniczeniem na Teneryfie i całych Wyspach Kanaryjskich jest wymóg noszenia maseczek. Należy je nosić przez cały czas w miejscach publicznych, w pomieszczeniach lub na zewnątrz, z wyjątkiem siedzenia w barze lub restauracji, jedząc lub pijąc, na leżaku przy basenie lub na plaży, lub podczas pływania. I tu bardzo ważna uwaga! Hiszpanie to bardzo zdyscyplinowany naród i bardzo restrykcyjnie podchodzą do kwestii maseczek w miejscach publicznych. Gdy mamy założoną maseczkę na brodzie lub tylko na ustach, uwagę zwrócić nam mogą nie tylko kierowcy autobusów, czy stewardessy w samolocie, ale zwykli mieszkańcy, którym fakt ignorowania przepisów bardzo przeszkadza.  

Na Teneryfie obowiązują też zasady zachowania dystansu społecznego, higieny rąk. Jeżeli jesteś np. palaczem, nie możesz palić na tarasach barów lub restauracji. Na "dymka" musisz wyjść z lokalu. Zabroniony jest też sam taniec, gdyż to łamie zasady dystansu społecznego. 

Wracając do odpowiedzi na tytułowe pytanie: czy mogę przyjechać na wakacje na Teneryfę? Oczywiście, że tak! Najłatwiejsze będzie, to kiedy będziesz mieszkańcem UE i będziesz w pełni zaszczepiony. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości