Wiadomości

Leasing samochodu

23 grudnia 2021, 13:28
Praca na czyjś sukces bywa wyczerpująca. Nie wspominając o tym, że w tym samym czasie można byłoby otworzyć coś swojego. Niestety jednak z otworzeniem własnej działalności wiążą się koszty, które bardzo często przekraczają ludzkie możliwości. Masz doświadczenie w danej branży, nie boisz się wyzwań, a jedyne co Cię ogranicza to brak funduszy? Rozwiązaniem Twojego problemu może okazać się leasing samochodu, o którym opowiemy w poniższym artykule!

Leasingu samochodu – czy to się opłaca?

Wbrew pozorom bardzo wielu początkujących biznesmenów zadaje sobie to pytanie. Uruchomienie własnej działalności wiąże się z wieloma wydatkami na start, a na pierwsze przychody zwykle czeka się miesiącami. Z drugiej jednak strony nie zawsze można pozwolić sobie na rezygnację z zakupu samochodu firmowego... Wygląda więc na to, że leasing samochodu jest dla wielu ostatnią deską ratunku. Jak się jednak okazuje, niesie on ze sobą znacznie więcej korzyści, niż mogłoby się to wydawać. Do najważniejszych zalet leasingu należą bowiem m.in.:

  • Wygodny harmonogram spłat, który jest dopasowany do możliwości firmy
  • Niższe podatki – każdy przedsiębiorca ma możliwość odliczenia 50% lub 100% VAT od nabytego drogą leasingu auta leasingowego.
  • Przejrzyste warunki umowy z firmą leasingową.
  • Minimum formalności oraz uproszczone procedury – większość z nich można załatwić przez telefon lub za pomocą Internetu.

Wygląda więc na to, że leasing samochodu jest bardzo kuszącym rozwiązaniem. Czy, aby na pewno?

Co jeszcze warto wiedzieć o leasingu aut?

Leasing samochodów stał się w ostatnich latach bardzo popularnym rozwiązaniem.  Dzięki zaletom wymienionym powyżej stał się on jedną z najpopularniejszych form finansowania w wielu firmach. Poza tym nie ogranicza on właścicieli firm, co do konkretnego modelu auta. W leasing można wziąć zarówno samochód osobowy, dostawczy, jak i ciężarowy. Co więcej, możliwy jest nie tylko leasing nowego samochodu, ale i pojazdów używanych. W związku z tym wiele przedsiębiorstw decyduje się na leasing samochodów sprowadzanych z zagranicy. Tutaj również właściciele firm mają pełną dowolność, co do wyboru marki, rocznika, stanu licznika, czy koloru auta. Nie ulega więc wątpliwościom, że leasing samochodu jest rozwiązaniem niezwykle korzystnym. Przede wszystkim jednak stwarza on możliwość zapłacenia mniejszych podatków, co sprawia, że finansowanie zakupu firmowego auta z własnych, zaoszczędzonych pieniędzy, nie będzie się opłacało. Aby jednak skorzystać z możliwości leasingu, należy najpierw dopełnić kilku warunków, a te w zależności od firmy mogą się od siebie różnić.

Leasing samochodu – warunki i formalności

Tak jak zdążyliśmy już wspomnieć – wzięcie auta w leasing wymaga dopełnienia kilku formalności, które są podstawą do sporządzenia umowy. O jakich warunkach mowa? W zależności od danej firmy mogą się one różnić. Dlatego też o pomoc postanowiliśmy poprosić firmę specjalizującą się w leasingu aut – ClickLease. Jej klienci mogą liczyć nie tylko na w pełni profesjonalną obsługę, czy pomoc przy wyborze samochodu firmowego, ale i na jasne, przejrzyste warunki współpracy. Ponadto dzięki nowym, maksymalnie uproszczonym procedurą, leasing samochodu staje się jeszcze łatwiejszy. Aby jednak nacieszyć się wziętym w leasing pojazdem oraz minimalnymi wpłatami początkowymi – klienci ClickLease muszą najpierw dopełnić kilku formalności. Mowa o warunkach takich jak:

  • Dostarczyć drogą mailowa wszystkie, niezbędne do podpisania umowy dokumenty,
  • Uiścić opłatę wstępną – w wysokości od 1% wartości pojazdu,
  • Podpisać umowę leasingową – na maksymalnie 84 lub 120 (w niektórych przypadkach) miesięcy,

Następnie po podpisaniu umowy klient tej firmy może nacieszyć się urokami zakupionego w leasing samochodu. Musi on jedynie pamiętać o regularnym spłacaniu rat, których wysokość zostaje uzgodniona w podpisanym przez obie strony kontrakcie.

Leasing samochodów sprowadzanych z zagranicy – czy warto?

Leasing samochodu z zagranicy to bardzo korzystne dla firm rozwiązanie. Decydując się na taki leasing, firma zyskuje bowiem dostęp do znacznie szerszej oferty pojazdów – t tym tych, które są niedostępne na terenie naszego kraju. Bardzo często są one również w znacznie lepszym stanie technicznym, mają mniejsza ilość pokonanych kilometrów itd. Sprowadzane z krajów zachodniej Europy wbrew pozorom nie wymagają dopełnienia tak wielu formalności. Zwłaszcza w przypadku, gdy decydujemy się na skorzystanie z pomocy firmy leasingowej. Korzystanie z usług firm takich jak ClickLease posiada jeszcze jedną zaletę. Mowa o zminimalizowaniu do zera ryzyka wyboru nieuczciwego dostawcy, który może Cię oszukać. Rozwiązanie te jest wygodne również ze względu na to, iż wszelkie koszty związane ze sprowadzeniem auta do kraju oraz jego rejestracją zostają wliczone w ratę leasingową.

Sprawdź ofertę leasingu w ClickLease - clicklease.pl/oferta/leasing-samochodow-nowych-i-uzywanych.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości