• Dziś 11°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 28 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Stalowa i miejska kolęda dla gorzowian [film]

23 grudnia 2021, 09:40
kadr ze stalowej kolędy
Stal Gorzów oraz miasto przygotowały dla mieszkańców Gorzowa niespodziankę tuż przed świętami, czyli nagrania kolęd. Do obu utworów powstały teledyski, to trzeba koniecznie obejrzeć.

Nagrywanie kolędy stało się już tradycją nie tylko w przypadku miasta, ale świąteczny utwór od trzech lat nagrywają również żużlowcy i działacze Stali Gorzów. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2021 zarówno miasto, jak i Stal nagrali swoje wersje świątecznych utworów.

"Stalowa kolęda" została nagrana do znanego utworu "Z kopyta kulig rwie" zespołu Skaldowie. Piosenka przygotowana przez klub ma zmieniona słowa, które nadały jej zdecydowanie bardziej żużlowy klimat. W nagraniu biorą udział wszyscy zawodnicy Stali wraz z trenerem Stanisławem Chomskim czy prezesem Markiem Grzybem. Na teledysku można zobaczyć jak drużyna w świątecznych przebraniach szaleje w studiu nagraniowym czy na lodowisku Słowianki. Zdecydowaną gwiazdą tego utworu został Anders Thomsen, który nie tylko gra na perkusji, ale również śpiewa po polsku. To trzeba zobaczyć.

Z kolei w przypadku miejskiej kolędy, tegoroczny utwór ma tytuł "Boska noc" i został nagrany z udziałem władz Gorzowa, radnych, urzędników i mieszkańców miasta. Na teledysku możemy zobaczyć Gorzów w zimowo-świątecznej odsłonie, a także przygotowania do świąt i ubieranie choinek w domach osób związanych z miastem. Ponadto są ujęcia ze śpiewania w Jazz Clubie. Utwór jest autorską kompozycją - zarówno słowa, jak i muzyka.

Która kolęda jest bliższa Waszemu sercu i bardziej się Wam podoba?

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości