• Dziś /-1°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /0°
  • Jakość powietrza (CAQI): 94 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Gorzowskie ulice w rozsypce. Będzie łatanie dziur

22 grudnia 2021, 09:34
fot. archiwum
Od środy do piątku na kilku ulicach w Gorzowie będą łatane dziury. Robotnicy pojawią się m.in. przy ul. Piłsudskiego, Górczyńskiej czy Al. ks. Andrzejewskiego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Mróz i śnieg, który towarzyszył nam od początku grudnia odcisnął swoje piętno na gorzowskich drogach. Na wielu ulicach pojawia się coraz więcej dziur i na niektórych trzeba jeździć slalomem, aby nie uszkodzić swojego auta. Kierowcy zwracają uwagę, że najgorzej jeździ się po ul. Walczaka, Kosynierów Gdyńskich, Piłsudskiego, Al. ks. Andrzejewskiego, Mironickiej, a także po ul. Niemcewicza czy Marcinkowskiego.

Jak informuje Urząd Miasta Gorzowa od środy 22 grudnia do piątku 24 grudnia zaplanowano odcinkową naprawę nawierzchni kilku gorzowskich ulic. W planie jest łatanie dziur przy Al. ks. Andrzejewskiego, a dokładnie dwóch pasów ruchu jadąc pod górkę od ronda Wyszyńskiego do ronda Piłsudskiego. Robotnicy pojawią się również przy ul. Górczyńskiej na jezdni od ul. Wróblewskiego do ronda Górczyńskiego. Ponadto dziury zostaną załatane przy ul. Piłsudskiego - od ul. Witosa do ronda Górczyńskiego oraz przy ul. Ryskiej - od ronda Myśliborskiego do ul. Piłkarskiej.

Dziury będą łatane za pomocą mieszanki mineralno-asfaltowej MMA na gorąco, spełniając warunki norm i specyfikacji technicznych.

Jednak dziury, to nie tylko zagrożenie podczas jazdy w przypadku nagłej zmiany kierunku. Dziury to też zniszczenia w samochodzie. Policjanci w okresie zimowo-wiosennym otrzymują najwięcej zgłoszeń od osób, które po wpadnięciu w dziurę w drodze uszkodziły auto. Co możemy zrobić w takim przypadku? Konieczne jest wezwanie policji, aby ta sporządziła notatkę o zdarzeniu. Ważne jest również zrobienie dokumentacji fotograficznej.

- Miasto jest ubezpieczone na wypadek zdarzeń, związanych ze stanem nawierzchni. Wszelkie uwagi związane ze stanem dróg i ewentualnymi roszczeniami z tym związanymi należy zgłaszać do wydziału dróg Urzędu Miasta Gorzowa – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

 

Gorzowskie ulice w rozsypce. Będzie łatanie dziur

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości