Wiadomości

Mieszkańcy wieżowca zostali odcięci od gazu

22 grudnia 2021, 20:19
fot. Damian Pyta
W środę w bloku przy ul. Plac Staromiejski w Gorzowie doszło do wycieku gazu. Dopływ gazu został odcięty w całym pionie wieżowca. Nie wiadomo jak długo potrwa ta sytuacja, bo naprawa instalacji należy do Spółdzielni Mieszkaniowej Dolinki.

W środę 22 grudnia doszło do kolejnej sytuacji, gdzie mieszkańcy Gorzowa zostali bez gazu. Po godz. 16 doszło do wycieku gazu w wieżowcu przy ul. Plac Staromiejski 3. Na miejsce zostało wezwane pogotowie gazowe, które zakręciło dopływ gazu w całym pionie wieżowca.

Na drzwiach została wywieszona kartka z komunikatem. - W dniu 22 grudnia 2021 roku o godz. 16.20 z powodu niesprawnej instalacji gazowej, w celu uniknięcia wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców zamknięto dopływ paliwa gazowego do instalacji gazowej w budynku przy ul. Plac Staromiejski nr 3 w Gorzowie. Zamknięto pion gazowy w mieszkaniach [...] Naprawa instalacji gazowej należy do obowiązków właściciela lub zarządcy budynku. Wznowienie dostaw paliwa gazowego możliwe jest po przedstawieniu dostawcy gazu dokumentu potwierdzającego usunięcie nieprawidłowości i szczelność instalacji - czytamy w komunikacie Polskiej Spółki Gazownictwa.

Obecnie bez gazu jest 11 rodzin i nie wiadomo ile dni to potrwa. Spółdzielnia Mieszkaniowa Dolinki nie wywiązuje się z napraw instalacji gazowej. W tym samym budynku dwa lata temu też był wyciek gazu i ludzie nie mieli gazu przez 3 dni. Teraz kolejny poważny wyciek, a skrzynki są otwarte i w ogóle niezabezpieczone, każdy może sobie w nich pokręcić. Z kolei pan z pogotowia powiedział nam, że zawory od licznika gazowego były zabezpieczone pastą. Tak nie powinno być, to jest ewidentnie zaniedbanie spółdzielni – opowiada pani Marzena, mieszkanka wieżowca przy ul. Plac Staromiejski.

Jeżeli spółdzielnia nie zareaguje szybko, to 11 rodzin zostanie bez gazu na święta, a to oznacza, że nie będą mieli ciepłej wody czy nie będą jak mieli ugotować obiadu, bo zdecydowana większość posiada w swoich mieszkaniach termy gazowe i kuchenki gazowe.

Co na to Spółdzielnia Mieszkaniowa Dolinki? Czekamy na odpowiedź.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości