Wiadomości

Czytelnik alarmuje: Koparka uszkodziła korzenie drzew

21 grudnia 2021, 15:54
fot. gorzowianin.com
Przy ul. Słonecznej doszło do uszkodzenia kilku drzew, które nie są w żaden sposób zabezpieczone. Po interwencji portalu gorzowianin.com, miasto wysłało na miejsce kontrolę.

W ubiegłym tygodniu portal gorzowianin.com informował, że do Urzędu Miasta Gorzowa wpłynęła informacja od mieszkańca o nieprawidłowym zabezpieczeniu drzew na terenie budowy parkingu przy hali widowiskowo-sportowej. - Prace przy drzewie były wykonywane wyłącznie koparką. Chodnik i obrzeża nie były usuwane ręcznie. Pień drzewa nie był w żadnym stopniu zabezpieczony. Po mojej interwencji u kierownika budowy i zgłoszeniu w sekretariacie Słowianki zaczęto obkładać pnie drzew deskami i obwiązywać - relacjonował Marcin Kazimierczak, mieszkaniec Gorzowa na grupie „STOP wycince drzew w Gorzowie!”. Miasto wysłało na miejsce kontrolę.

Natomiast we wtorek 21 grudnia do portalu gorzowianin.com zgłosił się pan Paweł, mieszkaniec ul. Słonecznej, który zaalarmował nas o zniszczonych drzewach na wysokości numerów 55-57, gdzie trwa obecnie przebudowa drogi. Jak się okazało, drzewa mają podcięte korzenie i nie są w żaden sposób zabezpieczone.

- Kilka drzew jest z kompletnie podciętymi korzeniami. To co dzisiaj zobaczyłem, aż mnie przeraziło. Wszystko wskazuje na to, że korzenie zostały uszkodzone przez koparkę, która wybierała ziemię wokół drzew na głębokości około 40-50 cm - opowiada czytelnik Paweł.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o interwencję do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się również miasta czy czy zostaną wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje od wykonawcy przebudowy ul. Słonecznej.

- Na miejsce została skierowana kontrola z Urzędu Miasta Gorzowa. Oceni ona postępowanie wykonawcy w tej sprawie. Zostaną też podjęte działania, aby zapobiec obumarciu drzew. Urząd miasta przypomina, że został uruchomiony zielony telefon służący mieszkańcom do informowania o sytuacjach zagrażających środowisku – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości