Wiadomości

Czytelnik alarmuje: Koparka uszkodziła korzenie drzew

21 grudnia 2021, 15:54
fot. gorzowianin.com
Przy ul. Słonecznej doszło do uszkodzenia kilku drzew, które nie są w żaden sposób zabezpieczone. Po interwencji portalu gorzowianin.com, miasto wysłało na miejsce kontrolę.

W ubiegłym tygodniu portal gorzowianin.com informował, że do Urzędu Miasta Gorzowa wpłynęła informacja od mieszkańca o nieprawidłowym zabezpieczeniu drzew na terenie budowy parkingu przy hali widowiskowo-sportowej. - Prace przy drzewie były wykonywane wyłącznie koparką. Chodnik i obrzeża nie były usuwane ręcznie. Pień drzewa nie był w żadnym stopniu zabezpieczony. Po mojej interwencji u kierownika budowy i zgłoszeniu w sekretariacie Słowianki zaczęto obkładać pnie drzew deskami i obwiązywać - relacjonował Marcin Kazimierczak, mieszkaniec Gorzowa na grupie „STOP wycince drzew w Gorzowie!”. Miasto wysłało na miejsce kontrolę.

Natomiast we wtorek 21 grudnia do portalu gorzowianin.com zgłosił się pan Paweł, mieszkaniec ul. Słonecznej, który zaalarmował nas o zniszczonych drzewach na wysokości numerów 55-57, gdzie trwa obecnie przebudowa drogi. Jak się okazało, drzewa mają podcięte korzenie i nie są w żaden sposób zabezpieczone.

- Kilka drzew jest z kompletnie podciętymi korzeniami. To co dzisiaj zobaczyłem, aż mnie przeraziło. Wszystko wskazuje na to, że korzenie zostały uszkodzone przez koparkę, która wybierała ziemię wokół drzew na głębokości około 40-50 cm - opowiada czytelnik Paweł.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o interwencję do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się również miasta czy czy zostaną wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje od wykonawcy przebudowy ul. Słonecznej.

- Na miejsce została skierowana kontrola z Urzędu Miasta Gorzowa. Oceni ona postępowanie wykonawcy w tej sprawie. Zostaną też podjęte działania, aby zapobiec obumarciu drzew. Urząd miasta przypomina, że został uruchomiony zielony telefon służący mieszkańcom do informowania o sytuacjach zagrażających środowisku – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości