• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Trwa budowa parkingu. Mieszkaniec informuje o nieprawidłowościach

17 grudnia 2021, 10:07
fot. gorzowianin.com
Do Urzędu Miasta Gorzowa wpłynęła informacja od mieszkańca o nieprawidłowym zabezpieczeniu drzew na terenie budowy parkingu przy hali widowiskowo-sportowej. Na miejsce została wysłana kontrola, urzędnicy czekają na raport.

Firma Budimex S.A. prowadzi intensywne prace przy budowie hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie. Jednocześnie trwa również budowa parkingu, w miejscu gdzie wcześniej znajdowały się korty tenisowe.

Do Urzędu Miasta Gorzowa wpłynęło właśnie zgłoszenie od mieszkańca, który poinformował o nieprawidłowym zabezpieczeniu drzew w trakcie prowadzonych prac przy budowie parkingu. Pan Marcin był świadkiem prac budowlanych z użyciem ciężkiego sprzętu, w trakcie których drzewa nie były w ogóle zabezpieczone.

- Prace przy drzewie były wykonywane wyłącznie koparką. Chodnik i obrzeża nie były usuwane ręcznie. Pień drzewa nie był w żadnym stopniu zabezpieczony. Po mojej interwencji u kierownika budowy i zgłoszeniu w sekretariacie Słowianki zaczęto obkładać pnie drzew deskami i obwiązywać - relacjonuje Marcin Kazimierczak, mieszkaniec Gorzowa na grupie „STOP wycince drzew w Gorzowie!”.

Jeszcze w czwartek 16 grudnia sprawa została zgłoszona do wydziału ochrony środowiska i rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa. - Mieszkaniec poinformował urząd o nieprawidłowym zabezpieczeniu drzew podczas inwestycji prowadzonej przez CSR Słowianka. Załączył nagranie i zdjęcia. Na miejsce została skierowana kontrola wydziału ochrony środowiska i rolnictwa, przede wszystkim, aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom drzew, ale również po to, żeby wyjaśnić sprawę. Czekamy na raport z tej kontroli – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości