Wiadomości

Trwa budowa parkingu. Mieszkaniec informuje o nieprawidłowościach

17 grudnia 2021, 10:07
fot. gorzowianin.com
Do Urzędu Miasta Gorzowa wpłynęła informacja od mieszkańca o nieprawidłowym zabezpieczeniu drzew na terenie budowy parkingu przy hali widowiskowo-sportowej. Na miejsce została wysłana kontrola, urzędnicy czekają na raport.

Firma Budimex S.A. prowadzi intensywne prace przy budowie hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie. Jednocześnie trwa również budowa parkingu, w miejscu gdzie wcześniej znajdowały się korty tenisowe.

Do Urzędu Miasta Gorzowa wpłynęło właśnie zgłoszenie od mieszkańca, który poinformował o nieprawidłowym zabezpieczeniu drzew w trakcie prowadzonych prac przy budowie parkingu. Pan Marcin był świadkiem prac budowlanych z użyciem ciężkiego sprzętu, w trakcie których drzewa nie były w ogóle zabezpieczone.

- Prace przy drzewie były wykonywane wyłącznie koparką. Chodnik i obrzeża nie były usuwane ręcznie. Pień drzewa nie był w żadnym stopniu zabezpieczony. Po mojej interwencji u kierownika budowy i zgłoszeniu w sekretariacie Słowianki zaczęto obkładać pnie drzew deskami i obwiązywać - relacjonuje Marcin Kazimierczak, mieszkaniec Gorzowa na grupie „STOP wycince drzew w Gorzowie!”.

Jeszcze w czwartek 16 grudnia sprawa została zgłoszona do wydziału ochrony środowiska i rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa. - Mieszkaniec poinformował urząd o nieprawidłowym zabezpieczeniu drzew podczas inwestycji prowadzonej przez CSR Słowianka. Załączył nagranie i zdjęcia. Na miejsce została skierowana kontrola wydziału ochrony środowiska i rolnictwa, przede wszystkim, aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom drzew, ale również po to, żeby wyjaśnić sprawę. Czekamy na raport z tej kontroli – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości