• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Stabilny internet. O czym jeszcze trzeba pamiętać pracując zdalnie?

20 grudnia 2021, 11:16
Z powodu pandemii coraz więcej osób pracuje zdalnie, z własnego domu czy mieszkania. Aby taka praca była efektywna trzeba dobrze wyposażyć swoje stanowisko pracy.

Miejsce do pracy w domu musi być przede wszystkim ergonomiczne. Warto też pamiętać np. o stabilnym internecie i odpowiednim sprzęcie do pracy. Na co zwrócić uwagę pracując zdalnie?

Ergonomiczne stanowisko pracy

Praca przy komputerze przez 8h godzin to znaczne obciążenie kręgosłupa, a także wzroku, dlatego koniecznie trzeba zadbać o ergonomiczne stanowisko pracy. Ważny będzie tutaj np. odpowiedni dobór krzesła. Powinien to być fotel biurowy, ze wszystkimi udogodnieniami, pozwalającymi zachować wygodną i zdrową postawę podczas pracy. Krzesło powinno mieć regulowaną wysokość, podłokietniki, a także regulowane odchylenie oparcia. Przydatny będzie również zagłówek. Warto też zaopatrzyć się w biurko z regulowaną wysokością. Przydatna może się też okazać podkładka pod myszkę ze specjalną podkładką pod nadgarstek. Pracując dużo przed komputerem warto też pamiętać, że monitor powinien być oddalony od twarzy na około 40-70 cm. Monitor musi być odpowiednio ustawiony, a pokój oświetlony.

Stabilne połączenie internetowe

Dostęp do internetu to ważna, jeśli nie najważniejsza sprawa, jeśli chodzi o pracę z domu. Bez internetu praca z domu nie byłaby możliwa. Połączenie internetowe musi być dobrej jakości, internet musi być szybki i stabilny, aby możliwe było przesyłanie dużej ilości danych. Internet musi też oferować dobrą jakość zarówno dźwięku, jak i obrazu, aby swobodnie można było prowadzić np. wideokonferencję. Ważny będzie również nielimitowany dostęp i nieograniczona transmisja danych, tak aby mieć pewność, że prędkość internetu nie zostanie nagle znacznie ograniczona. Warto też zapewnić sobie odpowiedni zasięg wi-fi. To właśnie na dobrym połączeniu internetowym opiera się komfort pracy zdalnej, trzeba wiec zadbać o to, aby sieć działała jak najlepiej. Internet musi umożliwiać sprawną pracę i nic nie może zakłócać połączenia. Internet do pracy powinien też być odpowiednio zabezpieczony. Pomoc w doborze najlepszego internetu do pracy zdalnej można uzyskać np. na stronie https://www.s-net.pl/dostep-do-internetu. Dobrym rozwiązaniem do pracy zdalnej może być np. internet światłowodowy.

Odpowiedni sprzęt

Oprócz internetu ważny będzie też odpowiedni sprzęt do pracy. Ze względów praktycznych najlepiej jest postawić na laptopa, którego wszędzie można ze sobą zabrać. Laptop musi posiadać odpowiednie parametry, aby był w stanie płynnie obsłużyć wszystkie potrzebne w pracy programy. Laptop powinien też być wyposażony w kamerkę internetową. Pracując z domu warto rozważyć zakup monitora, do którego możemy podłączyć laptopa i tym samym pracować na dwóch ekranach, co pozwoli na szybką, sprawną i efektywną pracę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości