• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 118 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Miasto uruchomiło zielony numer alarmowy

15 grudnia 2021, 08:46
fot. archiwum
Mieszkańcy Gorzowa od środy mogą korzystać z „zielonego numeru alarmowego”. Zgłoszenia mogą dotyczyć pielęgnacji zieleni. Numer działa w godzinach pracy Urzędu Miasta Gorzowa.

Przez miesiąc mieszkańcy Gorzowa brali udział w "zielonych konsultacjach", których celem było zebranie opinii i propozycji mieszkańców w zakresie sposobu zarządzania i utrzymania zieleni, omówienia istniejących narzędzi oraz sposobu i możliwości włączania mieszkańców w inicjatywy związane z miejską zielenią.

Jednym z pomysłów, który powstał w wyniku konsultacji jest „zielony numer alarmowy”, który został właśnie właśnie uruchomiony przez Urząd Miasta Gorzowa. Chcesz zgłosić problem związany z miejską zielenią? Zadzwoń pod numer 95 7355 666.

Zgłoszenia mogą dotyczyć pielęgnacji zieleni (drzewa, krzewy, trawniki, żywopłoty), połamanych lub przewróconych drzew oraz utrzymania czystości na terenach zielonych. Dzwonić można również w sprawie konieczności usunięcia drzew – dotyczy to wyłącznie egzemplarzy chorych, obumarłych lub stwarzających zagrożenie.

Pod zielony numer alarmowy warto zgłaszać także zaobserwowane nieprawidłowości na placach budowy. Wykonawca nieprawidłowo zabezpieczył drzewa, uszkodzone są pnie lub korony drzew? Widać obdarcia kory i złamane gałęzie? Wystarczy zadzwonić pod numer 95 7355 666.

Zgłoszenia mogą dotyczyć również interwencji z udziałem zwierząt domowych, gospodarskich oraz dzikich oraz zgłoszenia propozycji tematów z zakresu edukacji ekologicznej. Zgłosić można zapotrzebowanie na karmę i budy dla bezdomnych kotów, na ich sterylizację i kastrację, czy też na przeprowadzenie deratyzacji terenów miejskich.

Co stanie się ze zgłoszonymi sprawami? Zostaną przekazane osobom z odpowiednich wydziałów Urzędu Miasta Gorzowa, zajmującym się na co dzień utrzymaniem miejskiej zieleni, inwestycjami lub ochroną środowiska, które podejmą się rozwiązania zgłoszonych problemów.

Co istotne, numer 95 7355 666 nie jest powszechnym numerem alarmowym. Będzie działał w godzinach pracy Urzędu Miasta Gorzowa. Sytuacje dotyczące bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia należy zgłaszać pod numer 112.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości