Wiadomości

Rysia uciekła dwa dni po adopcji. Wyznaczono nagrodę

13 grudnia 2021, 12:14
fot. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl"
W ubiegłym tygodniu z ul. Granicznej w Gorzowie uciekła suczka Rysia. Psiak był zaledwie dwa dni po adopcji. Chociaż minął już tydzień, to suczki wciąż nie ma. Dlatego też wyznaczono 1000 zł nagrody za pomoc w jej odnalezieniu.

Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl", które zarządza gorzowskim schroniskiem dla psów "Azorki" apeluje o pomoc w odnalezieniu suczki Rysi, która zaginęła w poniedziałek 6 grudnia. - Bardzo prosimy o pomoc. Rysia uciekła z nowego domu zaledwie dwa dni po adopcji. To już piąty dzień po zaginięciu, więc teraz możemy już liczyć tylko na ludzi - apeluje Izabela Kunicka ze Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "Azyl".

Po raz ostatni Rysia była widziana w środowy wieczór 8 grudnia, jak biegła ulicą Koniawską, Kasprzaka i pobiegła na ulicę Krętą - tam zniknęła w polu. Mogła wrócić do miejsca, w którym była widywana wcześniej, czyli ul. Granicznej i Paradyskiej. Jednak tam teren jest na bieżąco monitorowany i nie ma śladu po suczce. Jest również szansa, że Rysia mogła pobiec w kierunku Łagodzina, Ulimia czy Karnina. 

Dlatego też stowarzyszenie błaga o pomoc w odnalezieniu Rysi. Za wskazanie miejsca, w którym przebywa psiak przewidziano 1000 zł nagrody.

Pojawiły się również plakaty informujące o zaginięciu suczki.  - W okolicy ul. Granicznej zaginęła średniej wielkości, rudo-czarna suczka. Ma charakterystyczne rysie "wicherki" na uszach. Rysia jest bardzo płochliwa, dlatego prosimy o to, aby jej nie gonić i nie próbować łapać. Nie jest agresywna. Jeśli wejdzie na czyjąś posesję bardzo prosimy, aby ją zamknąć i uniemożliwić ucieczkę. Rysia może być wszędzie. Każda informacja jest na wagę złota. Jeśli ktoś zobaczy suczkę, prosimy dzwonić pod numer 662 071 657 – czytamy na plakacie. 

Stowarzyszenie „Azyl” apeluje, aby nie gonić psiaka i nie próbować jej łapać, ponieważ Rysia pieskiem strachliwym, nie zrobi krzywdy, a do innego spacerującego pieska może się „przykolegować”. - Najważniejsze jest, abyśmy wiedzieli gdzie jest i załatwiamy profesjonalistów do jej odłowienia – podkreśla Izabela Kunicka.

Jeżeli ktoś wie, gdzie jest Rysia może dzwonić pod numer telefonu 662 071 657 lub 534 905 948.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości