Od kilku dni na terenie zajezdni autobusowej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie są prowadzone prace remontowe. W związku z wylewaniem nowej posadzki, wyłączone zostało z użytkowanie pomieszczenie myjni autobusów.
Dlatego też, kiedy na dworze panowały ujemne temperatury, autobusy w ogóle nie były myte. Natomiast od poniedziałku 13 grudnia, kiedy nastąpiła odwilż, pojazdy jeszcze bardziej się brudzą. Widać to zwłaszcza na MAN-ach, które mają limonkowe nadwozie. Dlatego też niektórzy pasażerowie mogą narzekać na wygląd pojazdów.
Jednak Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie stara się, aby w miarę możliwości autobusy wyjeżdżające na linię były czyste. Zewnętrzna firma Eco zajmuje się ręcznym myciem nadwozia autobusów za pomocą ręcznych myjek ciśnieniowych.
- Staramy się, aby pojazdy które wyjeżdżają na linie były w miarę systematycznie czyszczone. Pojazdy są ręcznie myte w trakcie przerw. Pomiędzy pierwszą, a drugą zmianą, a także wieczorami i w nocy. W ciągu doby czyszczonych jest kilkadziesiąt autobusów – komentuje Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji.
Automatyczna myjnia autobusów będzie wyłączona z użytkowania do czwartku 16 grudnia. Do tego czasu, pojazdy będą myte przez zewnętrzną firmę.
Zobacz, jak wygląda Gorzów teraz – kamera na żywo
|
JUBILEUSZOWY KONCERT Z OKAZJI 55-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ
7 czerwca 2026
kup bilet |
|
LORD OF THE DANCE - 30th Anniversary Tour
9 grudnia 2026
kup bilet |
|
Piotr Rubik - "Psałterz wrześniowy" Koncert jubileuszowy - 20-lecie
11 kwietnia 2027
kup bilet |
|
OD NOWA: Kortez | Igo | Ralph Kaminski | Kasia Sienkiewicz
26 lipca 2026
kup bilet |