• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Więcej żużla i zmiana formatu rundy play-off

9 listopada 2021, 12:33, red
Duże zmiany czekają kibiców żużla w przyszłym roku. W sezonie 2022 do rundy finałowej awansuje 6 zespołów, a nie 4, jak to było do tej pory. W systemie rozgrywek pojawią się tzw. mecze ćwierćfinałowe.

 Zmierzą się w nich zespoły w następującej konfiguracji:

    1. zespół w tabeli vs 6. zespół w tabeli
    2. zespół w tabeli vs 5. zespół w tabeli
    3. zespół w tabeli vs 4. zespół w tabeli

Do półfinałów awansują trzej zwycięzcy ćwierćfinałów oraz jedna drużyna, która przegrała dwumecz, jednak uzyskała najlepszy bilans punktów meczowych lub w następnej kolejności biegowych. Przy równości punktów meczowych i biegowych, o kolejności w klasyfikacji decyduje wyższa pozycja drużyny w końcowej tabeli po części zasadniczej rozgrywek.

Półfinałowe zmagania to mecze zwycięskiej drużyny w ćwierćfinałach z przegraną z najlepszym bilansem (tzw. lucky loser) oraz drugiego zespołu z trzecim w tej fazie. W tym przypadku awans do finału PGE Ekstraligi uzyskają triumfatorzy półfinałów, a pokonani zmierzą się w spotkaniach o 3. miejsce.

Łącznie kibice obejrzą 70 meczów. Faza zasadnicza pozostanie bez zmian i będzie liczyć 14. rund (mecz i rewanż). To daje 56 transmitowanych spotkań na tym etapie rozgrywek. Ćwierćfinały, półfinały oraz finały i spotkania o 3. miejsce to kolejne 14 meczów. 

W nadchodzącym sezonie w PGE Ekstralidze wystepować będzie tylko jedna drużyna z województwa lubuskieg. Falubaz Zielona Góra, po bardzo słabym sezonie opuścił szeregi najwyższej klasy rozgrywkowej.  

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości