Wiadomości

Pada śnieg, na gorzowskich drogach pracują piaskarki

30 listopada 2021, 09:30
fot. archiwum
Od samego rana we wtorek 30 listopada w Gorzowie pada śnieg. Opady nie są intensywne, jednak w mieście zrobiło się biało. Chociaż wszystkie ulice są przejezdne, to służby zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg w Gorzowie od razu ruszyły ruszyły na miasto.

Według prognozy pogody we wtorek 30 listopada w Gorzowie i okolicach ma padać śnieg, a momentami śnieg z deszczem. Maksymalna temperatura ma wynieść 4 stopnie Celsjusza, więc śnieg długo się nie utrzyma. Prognozy sprawdziły się i od samego pada śnieg. Chociaż opady śniegu nie są intensywne, to w mieście zrobiło się biało. Na godz. 9.30 temperatura oscyluje w granicach 1 stopnia, natomiast temperatura odczuwalna to aż -4 stopnie Celsjusza - wszystko przez 99% wilgotność.

Główne drogi w Gorzowie są obecnie przejezdne i czarne. Wszystko przez to, że służby zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg, od razu ruszyły w miasto. Obecnie po ulicach Gorzowa jeździ 9 piaskarek. Natomiast 10 pojazd jest w gotowości. Natomiast na mniej uczęszczanych drogach, lub na drogach osiedlowych kierowcy mogą mieć problem z poruszaniem się swoimi pojazdami, zwłaszcza ci, którzy wciąż nie zmienili opon na zimowe.

Spółka Inneko RCS, która odpowiada za zimowe utrzymanie dróg będzie w tym sezonie zimowym dysponować aż 12 pojazdami. To 11 ciężkich pojazdów i jeden lekki, który dotrze w trudniej dostępne miejsca. Ponadto Inneko RCS ma w swoich magazynach kilka ton piasku oraz tysiąc ton soli. A do tego kilkadziesiąt ton chlorku wapnia i magnezu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości