Wiadomości

Uwaga! Nad ranem będzie ślisko. Spadnie marznąca mżawka

22 listopada 2021, 18:41
Pierwsze prawdziwe przymrozki z możliwością wystąpienia gołoledzi prognozują synoptycy dla północnej części województw lubuskiego. Niebezpiecznie na drogach może być od 4 do 9 rano.

Zima zbliża się dużymi krokami, pierwsze jej oznaki będziemy mogli zaobserwować już tej nocy. Dokładniej - nad samym ranem. Około godziny 4 temperatury przy gruncie mogą osiągnąć wartości ujemne, a oznacza to, że na drogach może pojawić się gołoledź. Zjawisko wystąpi po słabych opadach marznącego deszczu.

Drogowcy zapewne przygotowani są do usuwania skutków marznących opadów, ale nie nastąpi to natychmiast. W pierwszej kolejności drogowcy muszą zapewnić przejezdność dróg krajowych oraz ważnych ciągów komunikacyjnych-np. tam, gdzie prowadzi komunikacja publiczna. Warto o tym pamiętać wybierając się we wtorkowy poranek do szkoły, czy pracy. 

Ostrzeżenie przed marznącymi opadami dotyczy miasta Gorzowa, oraz dwóch powiatów: gorzowskiego i strzelecko-drezdeneckiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 85 procent.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości