• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Uwaga! Nad ranem będzie ślisko. Spadnie marznąca mżawka

22 listopada 2021, 18:41
Pierwsze prawdziwe przymrozki z możliwością wystąpienia gołoledzi prognozują synoptycy dla północnej części województw lubuskiego. Niebezpiecznie na drogach może być od 4 do 9 rano.

Zima zbliża się dużymi krokami, pierwsze jej oznaki będziemy mogli zaobserwować już tej nocy. Dokładniej - nad samym ranem. Około godziny 4 temperatury przy gruncie mogą osiągnąć wartości ujemne, a oznacza to, że na drogach może pojawić się gołoledź. Zjawisko wystąpi po słabych opadach marznącego deszczu.

Drogowcy zapewne przygotowani są do usuwania skutków marznących opadów, ale nie nastąpi to natychmiast. W pierwszej kolejności drogowcy muszą zapewnić przejezdność dróg krajowych oraz ważnych ciągów komunikacyjnych-np. tam, gdzie prowadzi komunikacja publiczna. Warto o tym pamiętać wybierając się we wtorkowy poranek do szkoły, czy pracy. 

Ostrzeżenie przed marznącymi opadami dotyczy miasta Gorzowa, oraz dwóch powiatów: gorzowskiego i strzelecko-drezdeneckiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 85 procent.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości