• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Nietrzeźwi kierowcy wciąż zmorą na lubuskich drogach

10 listopada 2021, 09:31
foto: Lubuska Policja
2228 kierowców - to liczba wyeliminowanych przez lubuską policję pijanych kierowców tylko w tym roku. Przez ostatnich 10 miesięcy skontrolowano 105 241 zmotoryzowanych

Lubuscy policjanci codziennie na drodze toczą batalie z drogowymi piratami lub tymi, którzy jeżdżą pijani. Cel?  Wyeliminować tych nieodpowiedzialnych ludzi z naszych dróg. To warunek tego, aby każdy zmotoryzowany poruszający się wraz ze swymi rodzinami po arteriach komunikacyjnych województwa lubuskiego miał przekonanie, że naprzeciwko niego nie jedzie ktoś, kto przed podróżą pił alkohol. Nie trzeba być ekspertem, aby przewidzieć tego konsekwencje - to prowadzi do drogowych tragedii. 

Dlatego policjanci cyklicznie prowadzą bardzo intensywne badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Zdajemy sobie sprawę, że nietrzeźwi na drogach wciąż są zmorą. Mimo wielu apeli zmotoryzowani nadal łamią tę naczelna zasadę bezpieczeństwa za kółkiem jaką jest trzeźwość. 

Dzięki policyjnym akcjom z lubuskich dróg wyeliminowaliśmy w minionych 10 miesiącach 2 228 osoby, które przed jazdą piły alkohol. Każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca wypadku dlatego tak ważna jest nieustępliwość w walce z nimi. Choć tę liczbę  i tak udało się znacznie ograniczyć. Jeszcze przed dekadą na lubuskich drogach w ciągu roku poruszało się ponad 9 000 zmotoryzowanych!

To, że liczba pijanych za kółkiem spadła o ponad 6 500 w minionej dekadzie jest konsekwencją prowadzonych cyklicznie akcji i badań na zawartość alkoholu w organizmie. Policjanci tylko samej drogówki przebadali w ciągu ostatnich 10 miesięcy 105 241 kierowców. Takie działania jak „Trzeźwe poranki”, „Trzeźwy kierowca” „Alkohol i narkotyki”, „Długi weekend”, „Znicz” czy „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” z pewnością utwierdziły w przekonaniu kierowców jeżdżących lubuskimi drogami, że badań prowadzonych przez patrol policji ruchu drogowego mogą spodziewać się zawsze i wszędzie. Bez względu na porę dnia i nocy oraz status drogi.

Ale w społeczeństwie są i Ci, dla których ludzkie życie nie ma chyba zbyt wielkiego znaczenia. Bo jak zatem tłumaczyć 2228 przypadków jazdy po pijanemu? Na to pytanie nie potrafią często znaleźć sensownej odpowiedzi nawet ci, którzy zostali w takim stanie zatrzymani przez policjantów. Jedno jest pewne- policjanci nie tylko będą w tym obszarze nieustępliwi ale i zwiększą liczbę przeprowadzanych kontroli. 

Jesteśmy na drogach pilnując i strzegąc bezpieczeństwa. Chcemy pomagać dotrzeć do celu bezpiecznie i spokojnie. Dlatego kulturalni i trzeźwi kierowcy nie mają się czego obawiać. Natomiast ci, którzy generują zagrożenia oraz sięgają po alkohol bezpośrednio przed jazdą- z pewnością z lubuskich dróg zostaną wyeliminowani. Policyjne działania muszą być zdecydowane, bo życie z reguły nie daje drugiej szansy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości