Wiadomości

Miasto chce sprzedać Dębickiemu mieszkanie za 1% wartości

19 listopada 2021, 15:50
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa chcą sprzedać Edwardowi Dębickiemu mieszkanie przy ul. Łokietka z 99% bonifikatą . Oznacza to, że pan Edward będzie mógł kupić lokal o powierzchni prawie 130 m.kw. za 3282 zł. Skąd taka decyzja? Miasto tłumaczy, że jest to działanie podjęte z uwagi na całokształt działalności artystycznej Edwarda Dębickiego oraz jego zasługi w promowaniu Gorzowa. Jednak o tym czy zostanie udzielona bonifikata zdecydują radni.

Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 24 listopada gorzowscy radni zajmą się uchwałą w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od ceny sprzedaży nieruchomości stanowiącej lokal mieszkalny. Jak się okazuje, miasto chce udzielić 99% bonifikaty od ceny sprzedaży mieszkania powierzchni 129 m.kw. przy ul. Łokietka na rzecz Edwarda Dębickiego. Wartość nieruchomości wynosi 328 tys. 270 zł, tym samym mieszkanie ma zostać sprzedane za 1% czyli 3282 zł.

Skąd taka decyzja miasta? Jak tłumaczą władze Gorzowa, zdecydowali się na udzielenie 99% bonifikaty od ceny sprzedaży mieszkania na rzecz Edwarda Dębickiego w uznaniu zasług na rzecz miasta Gorzowa.

- Edward Dębicki jest znaną postacią na gorzowskiej scenie kulturalnej. W 1955 roku założył w Gorzowie Cygański Teatr Muzyczny "Terno" oraz powołał Stowarzyszenie Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej im. Bronisławy Wajs-Papuszy. Dzięki niemu od 1989 roku są organizowane w Gorzowie Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich "Romane Dyvesa". W 2007 roku Edward Dębicki otrzymał tytuł honorowego obywatela miasta Gorzowa, jest także laureatem nagrody kulturalnej prezydenta Gorzowa, która od 22 lat jest przyznawana najwybitniejszym twórcom i osobowością "świata kultury" związanym z naszym miastem. W 2013 roku został honorowym obywatelem województwa lubuskiego. Edward Dębicki został w 2012 roku odznaczony złotym medalem "zasłużony kulturze Gloria Artis", a w 2016 roku prestiżową nagrodą Świadek Historii przyznawaną przez Instytutu Pamięci Narodowej osobom, które w sposób szczególny przyczyniają się do upamiętniania i popularyzacji najnowszej historii Polski. O jego życiu i twórczości powstał film dokumentalny "Choć raz zobacz, jak kręcą się tyle koła wozu. Edward Dębicki" zrealizowany w 2013 roku przez Piotra Wójcika. Mając na względzie całokształt działalności artystycznej Edwarda Dębickiego oraz jego zasługi w promowaniu naszego miasta wnoszę o podjęcie uchwały – mówi Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

To czy jednak Edward Dębicki będzie mógł kupić mieszkanie za 1% jego wartości będzie zależało od gorzowskich radnych, którzy będą musieli się na to zgodzić.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości