• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 67 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Co z budową boiska na os. Europejskim? Jest odpowiedź miasta

19 listopada 2021, 10:19
fot. Ola Stankiewicz/Osiedle Europejskie Gorzów Wielkopolski
Mieszkańcy os. Europejskiego w Gorzowie od dłuższego czasu proszą władze Gorzowa o wybudowanie boiska wielofunkcyjnego, ponieważ na osiedlu brakuje odpowiedniej infrastruktury dla starszych dzieci i młodzieży. Niestety do tej pory nic w tej sprawie nie zostało zrobione, dlatego też gorzowianie postanowili napisać petycję do prezydenta Gorzowa z nadzieją, że zostaną podjęte konkretne działania w tej sprawie. Po trzech miesiącach, w końcu jest odpowiedź z Urzędu Miasta Gorzowa.

Osiedle Europejskie to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających osiedli mieszkaniowych w Gorzowie. Dlatego też wiele osób zwraca uwagę na brak miejsca, gdzie najmłodsi mogliby spędzać wolny czas. Na osiedlu nie ma nawet boiska do gry w piłkę nożną. Dlatego mieszkańcy, którzy mieli dosyć obietnic władz miasta Gorzowa, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. W wakacje zbierali podpisy pod petycją w sprawie budowy boiska wielofunkcyjnego na osiedlu. Mieszkańcy zwracali uwagę na to, że w projekcie budżetu obywatelskiego na 2022 rok pojawiły się dwa projekty na budowę boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Europejskim, jednak na spotkaniu zostały wycofane. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Mieszkańcy os. Europejskiego walczą o boisko. Zbierają podpisy pod petycją”.

W połowie sierpnia petycja mieszkańców wpłynęła do Urzędu Miasta Gorzowa. Natomiast po trzech miesiącach, w końcu mamy odpowiedź miasta w tej sprawie. - Ze względu na ograniczone środki finansowe budżetu miasta niestety nie ma możliwości zrealizowania wszystkich potrzeb mieszkańców Gorzowa. Niemniej jednak zostaną podjęte próby związane z możliwością zrealizowania powyższego zadania w przypadku, gdy ujawnią się wolne środki po przeprowadzeniu zaplanowanych postępowań przetargowych. Jeżeli nie będzie to możliwe w roku bieżącym, będziemy dążyć do realizacji w latach przyszłych. Jednocześnie miasto będzie starało się o uzyskanie dofinansowania ze środków zewnętrznych celem budowy boiska na osiedlu Europejskim - odpowiada Eugeniusz Kurzawski, sekretarz miasta Gorzowa.

Ponadto miasto tłumaczy, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby projekt budowy boiska ponownie złożyć w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Jak podkreślają urzędnicy, nie jest prawdą to co napisali mieszkańcy w petycji, że taki projekt nie ma szans trafić w przyszłym roku do kolejnego etapu.

- W edycji budżetu obywatelskiego 2022 zostały zgłoszone dwa wnioski budowy boiska na os. Europejskim. Pierwszy pod nazwą "Budowa wielofunkcyjnego boiska osiedlowego na osiedlu Europejskim" został pozytywnie zaopiniowany i dopuszczony do etapu spotkań rejonowych. Następnie wniosek został wycofany przez wnioskodawcę. Drugi wniosek "Budowa wielofunkcyjnego boiska z elementami małej architektury na osiedlu Europejskim" został pozytywnie zaopiniowany i dopuszczony do etapu spotkań rejonowych. Następnie wniosek został wycofany przez wnioskodawcę w trakcie spotkania rejonowego dla os. Staszica. Podsumowując, wnioski nie odpadły, nie zostały odrzucone, a wycofane na spotkaniu rejonowym. Podkreślania wymaga fakt, że ostateczny wynik spotkań jest zawsze wyłączną decyzją mieszkańców obecnych na tych spotkaniach. Argumenty podnoszone przez mieszkańców podczas spotkań, czyli potrzeba dotrzymywania ubiegłorocznych ustaleń mieszkańców osiedla jest naturalnym elementem, który zawsze pojawia się w toku tego typu dyskusji, nie zaś próbą wywierania nacisku – tłumaczy sekretarz miasta.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości