Wiadomości

Prezes nowej spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie wybrany

17 listopada 2021, 15:14
fot. Marcin Kluwak
Do konkursu na kandydata nowej spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie zgłosiło się aż 6 kandydatów, jednak tylko 5 osób spełniało określone wymagania. Decyzją rady nadzorczej spółki, prezesem zarządu został pan Dariusz Mleczak z podgorzowskiej Kłodawy.

Władze Gorzowa oficjalnie powołały spółkę Gorzowskie Inwestycje Miejskie, na którą pod koniec września zgodzili się gorzowscy radni. Notarialne podpisanie dokumentów o powołaniu spółki wymagało ukonstytuowania się jej rady nadzorczej. - Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki powołał do rady nadzorczej spółki fachowców o wysokich kompetencjach prawniczych, finansowych i z zakresu realizacji inwestycji. Radę nadzorczą tworzy przewodniczący Krzysztof Grzesiowski oraz dwóch członków Łukasz Drewniak i Agnieszka Surmacz. Rada nadzorcza zajmie się rozstrzygnięciem konkursu, który wyłoni prezesa spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Natomiast na początku listopada został ogłoszony konkurs na prezesa spółki, który właśnie został rozstrzygnięty. Do konkursu zgłosiło się 6 kandydatów, z czego 5 osób przeszło do dalszego etapu, natomiast jedna osoba nie spełniała wymogów konkursowych.

- Po analizie formalnej zgłoszeń, rada nadzorcza postanowiła dopuścić do rozmów kwalifikacyjnych pięć osób. Każdy z kandydatów miał szansę na przedstawienie wizji funkcjonowania nowej spółki w Gorzowie. A także przekonać radę, że jest najlepszym kandydatem na to stanowisko. Kandydatem, który zyskał największe uznanie jest pan Dariusz Mleczak. Jest to osoba, która dysponuje największym doświadczeniem zawodowym oraz doświadczeniem - tłumaczy Krzysztof Grzesiowski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie

Spółka będzie zajmowała się przygotowywaniem, prowadzeniem i nadzorowaniem miejskich inwestycji, tak jak ma to miejsce w Poznaniu, Wrocławiu czy Szczecinie. Wszystko przez to, że inwestycje przygotowane przez wydziały urzędu pozostawiają wiele do życzenia jeżeli chodzi o przygotowanie i realizację. Natomiast spółka będzie mogła zatrudniać inżynierów, których nie może zatrudnić urząd.

- Mamy 12 miesięcy na wdrożenie całego systemu. Pełna funkcjonalność spółki nastąpi w październiku 2022 roku. Docelowo w spółce ma pracować 30-35 osób i ma się specjalizować w procesie inwestycyjnym. Roczny koszt utrzymania spółki miałby wynieść około 7-8 mln zł, z czego około 70-80% tej kwoty będzie można pozyskać z dofinansowania - tłumaczy Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości