• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Gorzów: Bożonarodzeniowy jarmark z gotowaniem „barszczu po gorzowsku”

17 listopada 2021, 10:50
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W tym roku mieszkańcy Gorzowa mogą raczej zapomnieć o "Sylwestrze pod chmurką", czyli tradycyjnej imprezie sylwestrowej, której towarzyszył pokaz fajerwerków. Jednak władze Gorzowa nie rezygnują z Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się na Starym Rynku. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie wspólne gotowanie „barszczu po gorzowsku”.

Na początku tygodnia portal gorzowianin.com informował o tym, że są bardzo małe szanse na to, że zostanie w tym roku zorganizowana miejska zabawa sylwestrowa i pokaz sztucznych ogni. Wszystko przez sytuację covidową i obowiązujące przepisy. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Co z miejskim Sylwestrem i pokazem fajerwerków w Gorzowie?”.

Natomiast odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, który zaplanowano w dniach 16-19 grudnia. Jarmark odbędzie się tradycyjnie na Starym Rynku, gdzie nie zabraknie atrakcji dla mieszkańców Gorzowa oraz stoisk z ozdobami, prezentami czy tradycyjnymi potrawami.

Punktem kulminacyjnym jarmarku będzie wspólne gotowanie „barszczu po gorzowsku”, które zaplanowano na piątek 17 grudnia. - Zmieniamy formułę wspólnego świętowania. Zamiast tradycyjnej wigilii miejskiej, którą znamy z ubiegłych lat, będzie wspólne gotowanie „barszczu po gorzowsku” przez naszych mistrzów kuchni. Oczywiście nie zabraknie również życzeń od prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego oraz miejskich radnych. Ponadto na mieszkańców będzie czekać kilka nowości, o których poinformujemy później – mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Cały cykl „Gorzów blisko świąt” ma rozpocząć się już 6 grudnia od ubierania choinek na Starym Rynku przez gorzowskie przedszkolaki. Natomiast jeżeli chodzi o świąteczne iluminacje, to oświetlone zostanie przede wszystkim centrum Gorzowa, wraz ze Starym Rynkiem i deptakiem. To efekt zbyt wysokich ofert na oświetlenie miasta o czym informowaliśmy w artykule „Jest decyzja w sprawie świątecznego oświetlenia Gorzowa”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości