• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Co z miejskim Sylwestrem i pokazem fajerwerków w Gorzowie?

15 listopada 2021, 11:37
fot. archiwum
W ubiegłym roku władze Gorzowa zrezygnowały z organizacji miejskiego Sylwestra z powodu rosnącej liczby zakażeń COVID-19 oraz limitem 150 osób mogącym wziąć udział w zgromadzeniach. A jak będzie w tym roku? Miasto tłumaczy, że przygląda się sytuacji związanej z liczbą zachorowań i wszelkie decyzje w sprawie organizacji imprezy oraz pokazu fajerwerków zostaną podjęte najpóźniej na początku grudnia.

Przez ostatnie lata władze Gorzowa organizowały "Sylwestra pod chmurką", czyli miejskie powitanie Nowego Roku, któremu towarzyszyły koncerty i pokaz sztucznych ogni. Wyjątkiem był Sylwester 2019/2020 kiedy sztuczne ognie zostały zastąpione przez lasery.

Natomiast w ubiegłym roku władze Gorzowa odwołały organizację miejskiej zabawy sylwestrowej i pokaz sztucznych ogni. Jak tłumaczyli urzędnicy decyzja została podjęta ze względu na wprowadzone restrykcje w związku z pandemią koronawirusa (limitem 150 osób w zgromadzeniach) oraz wzrost zakażeń COVID-19.

A jak będzie z Sylwestrem 2021/2022? Jak się okazuje, miasto nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. - Czekamy na rządowe wytyczne czy będziemy mogli w ogóle zorganizować imprezę masową. Ewentualne decyzje w tej sprawie zostaną podjęte na przełomie listopada i grudnia – mówi Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

- Władze miasta przyglądają się sytuacji covidowej w kraju i wszystko wskazuje, że ona się nie poprawi. A to jest główne kryterium w ocenie czy w mieście można organizować takie wydarzenia jak Sylwester. Na dzisiaj raczej jest to niemożliwe. Ostateczna decyzja jednak jeszcze nie zapadła – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Odbędzie się za to Jarmark Bożonarodzeniowy na Starym Rynku, który zaplanowano w dniach 16-19 grudnia. Więcej na temat tego wydarzenia napiszemy w osobnym artykule.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości