Przebudową ul. Okólnej na odcinku od ul. Pomorskiej do Teresy Marii Klimek zajmuje się firma Prywatne Przedsiębiorstwo Usługowo-Drogowe Drogus z Gorzowa. Koszt remontu 200-metrowego odcinka ul. Okólnej to 544 tys. 459,99 zł. Zgodnie z umową, firma miała czas do 23 grudnia 2021 roku na wykonanie wszystkich prac.
Jednak remont zakończył się znacznie szybciej. We wtorek 16 listopada wykonawca układał warstwę ścieralną asfaltu na remontowanym odcinku. Tym samym już w środę 17 listopada kierowcy mogą korzystać z wyremontowanej drogi, gdzie zamiast dziur jest gładki jak stół asfalt. Na nowej jezdni muszą zostać jeszcze tylko wymalowane pasy. Ponadto wykonawca musi jeszcze wykonać ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe.
Mieszkańców os. Dolinki cieszy nowa droga, ale chcieliby również wyremontowania pozostałej części ul. Okólnej od skrzyżowania z ul. Teresy Marii Klimek do ul. Nowej, która liczy 550 metrów. Miasto zapowiadało, że rozważny remont pozostałego odcinka ul. Okólnej w 2022 roku. Jednak na próżno szukać na liście inwestycji do zrealizowania w 2022 roku przebudowy ul. Okólnej. To zadanie nie zostało uwzględnione przy tworzeniu przyszłorocznego budżetu miasta. Z kolei urzędnicy proponują zgłoszenie remontu drogi w ramach budżetu obywatelskiego.
|
Bad Boys Blue, No Mercy, Francesco Napoli i Joy
3 października 2026
kup bilet |
|
Piotr Rubik - "Psałterz wrześniowy" Koncert jubileuszowy - 20-lecie
11 kwietnia 2027
kup bilet |
|
NIRVANA SYMPHONIC TRIBUTE - przebojowy program na żywo w Polsce
6 listopada 2026
kup bilet |
|
OD NOWA: Kortez | Igo | Ralph Kaminski | Kasia Sienkiewicz
26 lipca 2026
kup bilet |