Wiadomości

Gorzów: Jakie plany inwestycyjne mają władze miasta w 2022 roku?

16 listopada 2021, 13:13
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Powoli zbliża się koniec roku, więc władze Gorzowa pracują nad budżetem miasta na 2022 rok. Po lupę wzięliśmy projekt uchwały budżetowej, a dokładnie inwestycje, które miasto zamierza zrealizować w przyszłym roku. Wśród największych przedsięwzięć będzie z całą pewnością budowa węzła przesiadkowego przy dworcu PKP, przebudowa ul. Kosynierów Gdyńskich wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Słowiańską i budową ronda koło Słowianki czy też remont ul. Spichrzowej.

Miasto przedstawiło właśnie projekt uchwały budżetowej na 2022 rok. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Tak będzie wyglądał budżet Gorzowa na 2022 rok". Tym razem pod lupę wzięliśmy inwestycje, które władze Gorzowa zaplanowały do realizacji na przyszły rok. 

Wśród największych inwestycji jest budowa węzła przesiadkowego przy dworcu PKP wraz z przebudową ul. Dworcowej. W budżecie zapisano na ten tel 19 mln 84 tys. zł. Jednak ta kwota może być niewystarczająca, ponieważ podczas ostatniego przetargu okazało się, że oferty są o kilkanaście milionów złotych wyższe.

Na liście znalazła się również przebudowa ul. Spichrzowej od mostu Staromiejskiego do skrzyżowania z ul. Hejmanowskiej - 4 mln 500 tys. zł. Kolejną pozycją na liście jest Przebudowa układu komunikacyjnego wraz z przebudową skrzyżowań ul. Kosynierów Gdyńskich i ul. Słowiańskiej - chodzi o kompleksową przebudową ul. Kosynierów Gdyńskich od ronda przy IV LO aż do skrzyżowania z ul. Żwirową i Roosevelta oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry - 3 mln zł.

Kolejną inwestycją jest modernizacja deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. W ramach inwestycji planowana jest przebudowa nawierzchni, odwodnienia, oświetlenia deptaku, wykonanie nowych nasadzeń terenów zielonych oraz ustawienie mebli miejskich: ławki, śmietniki, stojaki rowerowe i słupki blokujące. W budżecie zapisano na ten cel 3 mln 554 tys. zł.

Miasto chce również zająć się przebudową Starego Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie katedry - 1 mln 235 tys. zł oraz renowacją fontanny na Starym Rynku - 120 tys. zł. Ponadto w planach jest rozbudowa cmentarza komunalnego - 6 mln zł. Wśród wydatków przewidziano również dotację w wysokości 300 tys. zł na zakup bandy pneumatycznej na stadion żużlowy czy 600 tys. zł na modernizację oświetlenia na stadionie żużlowym. Z kolei na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Kraińskiego w budżecie zapisano 19 mln 282 tys. zł - miasto planuje prace budowlane wraz z wyposażeniem lekkoatletycznym, trybunami i namiotem na górnej płycie boiska.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości