Wiadomości

Ta droga była dziurawa jak ser szwajcarski. Właśnie rozpoczął się remont [zdjęcia]

16 listopada 2021, 10:05
fot. gorzowianin.com
Zgodnie z zapowiedziami, we wtorkowy poranek 16 listopada rozpoczął się remont ul. Olimpijskiej. Na plac budowy wjechał ciężki sprzęt, a wykonawca na początek zajął się frezowaniem zniszczonej jezdni. Ulica Olimpijska to była jedna z najbardziej zniszczonych dróg w mieście, dlatego też wielu mieszkańców ucieszyło się z jej remontu. Co istotne, prace będą prowadzone przy ruchu wahadłowym.

Ulica Olimpijska w Gorzowie to jedna z najbardziej dziurawych dróg w mieście, która była już tak zniszczona, że wyglądała jak ser szwajcarski - nawierzchnia posiadała liczne deformacje, spękania, ubytki oraz wyremontowane wyboje. Dlatego wielu mieszkańców ucieszyło się na wieść o jej remoncie.

Zgodnie z zapowiedziami, pierwsze prace przy przebudowie drogi rozpoczęły się we wtorek 16 listopada już od rana. Wykonawca zajął się na początek frezowaniem jezdni, które ma potrwać do środy 17 listopada. Remont obejmie cały odcinek od ronda Myśliborskiego do Al. 11 Listopada. Co istotne, prace będą cały czas prowadzone przy zachowaniu ruchu, który będzie odbywał się wahadłowo i będzie sterowany ręcznie przez wykonawcę. 

Inwestycją zajmuje się firma Maldrobud z Myśliborza za kwotę 1 mln 69 tys. 829,36 zł. Po sfrezowaniu jezdni, wykonawca planuje w czwartek 18 listopada ruszyć z dalszymi pracami. W ramach inwestycji oprócz  oprócz wykonania nowej nakładki asfaltowej, będzie musiał również przebudować skrzyżowanie ul. Olimpijskiej i ul. Ciołkowskiego oraz wyremontować chodnik. Ponadto będzie musiał się również zająć wymianą kolektora fi 1000 wraz z podłączeniem do studni oraz regulacją istniejących studni kanalizacyjnych.

Prace będą realizowane przy utrzymaniu ruchu dwukierunkowego i jednoczesnym ręcznym sterowaniu ruchem. Wykonawca zastrzega, że podane daty są orientacyjne i wszystko zależy od pogody. Według umowy, wykonawca ma czas do końca grudnia 2021 roku na zrealizowanie wszystkich prac.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/7 Ruszył remont ul. Olimpijskiej

1/7 Ruszył remont ul. Olimpijskiej

2/7 Ruszył remont ul. Olimpijskiej

2/7 Ruszył remont ul. Olimpijskiej

3/7 Ruszył remont ul. Olimpijskiej

3/7 Ruszył remont ul. Olimpijskiej

4/7 Ruszył remont ul. Olimpijskiej

4/7 Ruszył remont ul. Olimpijskiej

5/7 Ruszył remont ul. Olimpijskiej

5/7 Ruszył remont ul. Olimpijskiej

6/7 Ruszył remont ul. Olimpijskiej

6/7 Ruszył remont ul. Olimpijskiej

7/7 Ruszył remont ul. Olimpijskiej

7/7 Ruszył remont ul. Olimpijskiej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości