• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gigantyczne zadłużenie mieszkańców nie płacących czynszów. Dług urósł do 65 mln zł

12 listopada 2021, 16:01
fot. archiwum
Z każdym miesiącem rośnie zadłużenie lokali komunalnych, ponieważ ponad 2,4 tysiąca rodzin z Gorzowa nie płaci czynszu. Obecnie dług wynosi aż 65 mln 566 tys. 522 zł. Statystycznie jest zadłużony co drugi lokal.

Pod koniec marca portal gorzowianin.com opisywał problem związany z zadłużeniem mieszkań komunalnych i socjalnych. Okazało się wówczas, że ponad 4 tysiące rodzin z Gorzowa od wielu lat nie płaci czynszu za mieszkania. Tym samym zadłużenie urosło aż do kwoty prawie 69 mln zł, z czego aż 54 mln 782 tys. zł dotyczyło mieszkań komunalnych. 

Natomiast jeden z mieszkańców Gorzowa chciał się dowiedzieć, jak obecnie wygląda zadłużenie lokali komunalnych i zwrócił się z takimi pytaniami do Urzędu Miasta Gorzowa w ramach dostępu do informacji publicznej. Miasto właśnie odpowiedziało na pytania gorzowianina. Na 30 września zadłużenie wynosiło 65 mln 566 tys. 522 zł.

W zasobach miasta jest 5537 mieszkań komunalnych, natomiast z opłatami zalega aż 2446 rodzin, co oznacza, że zadłużone jest co drugie mieszkanie. Statystycznie na jedną zadłużoną rodzinę przypada aż 26 tys. 805,60 zł długu. Jednak są mieszkańcy, którzy zalegają z opłatami na kilkukrotnie większe kwoty. Kilka rodzin w Gorzowie zalega z opłatami na kwoty wynoszące ponad 200 tys. zł. Rekordzista miał dług na kwotę 229 tys. zł (stan na marzec 2021), kolejna rodzina na 212 tys. zł czy na 199 tys. zł (stan na marzec 2021).

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podkreśla, że wobec osób zadłużonych i unikających płacenia za korzystanie z lokalu będzie prowadzona twarda polityka eksmisyjna. Obecnie na eksmisję czeka aż ponad 600 rodzin zajmujących mieszkania komunalne. Wszystkie osoby zajmują lokale bez tytułu prawnego. Aby walczyć z notorycznymi dłużnikami, każdy remontowany obecnie lokal mieszkalny jest wyposażany automatycznie w licznik przedpłatowy. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości