Jak przewiduje inwestor, remont dworca kolejowego w Gorzowie ma potrwać ponad dwa lata. W tym czasie podróżni będą musieli korzystać z dworca tymczasowego. PKP ma na ten cel przeznaczone niewiele ponad 30 milionów złotych netto.
Obecny budynek dworca powstał w 1962 r. Jego centralną część zajmuje jednoprzestrzenna hala dworcowa, a po bokach zlokalizowane są dwukondygnacyjne skrzydła boczne. Obok, prostopadle, znajduje się też starszy budynek. Planowanie przebudowy obiektów dworcowych jest bezpośrednio związane z inną inwestycją prowadzoną przez miasto, czyli budową zintegrowanego centrum przesiadkowego. Jednak w tym przypadku miasto Gorzów ma problemy z wyłonieniem wykonawcy, bo oferty, jakie składają chętni do przeprowadzenia remontu, są o minimum 17 milionów droższe, niż zakładany budżet. Ostatni przetarg został unieważniony. Więcej o tym przeczyytasz w artykule pt.: Gorzów: Póki co, nie będzie budowy centrum przesiadkowego
Inwestycja PKP to jednak osobne zadanie. Zmienić się ma sam wygląd zewnętrzny dworca, ale wyremontowany będzie też środek. Jak czytamy w ogłoszeniu o przetargu, w budynku dworca przewidziano poczekalnie, toalety, kasy kolejowe i autobusowe, pomieszczenia komercyjne, zaplecze socjalne dla przewoźników autobusowych i kolejowych.
Główny hol dworca ma być wykonany z kamiennej posadzki, stosowane będzie też lastryko. Na piętrze przewidziano pomieszczenia dla Polregio. Przyszły Wykonawca ma przedstawić projekt koncepcyjny wprowadzenia funkcji komercyjnych do skrzydła wschodniego. W budynku północnym znajdą się pomieszczenia dla SOK, TK Telekom i samorządu. Łącznik pomiędzy dworcem a budynkiem północnym.
Termin składania ofert mija 16 grudnia. Szacunkowa wartość zamówienia to 30,371 mln zł netto.
Czerwone Gitary. Diamentowe 60-lecie
2 marca 2025
kup bilet |
|
Chór i orkiestra Alla Vienna
23 listopada 2024
kup bilet |
|
Najpiękniejsze melodie świata, czyli od opery do musicalu!
1 marca 2025
kup bilet |
|
Polska Noc Kabaretowa 2025
23 maja 2025
kup bilet |