• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 67 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Miasto sprzedaje działki "za pół ceny"

9 listopada 2021, 10:54
fot. archiwum
Na czwartek 25 listopada zaplanowano przetarg w ramach programu „Działka za pół ceny”. Na sprzedaż wystawiono sześć działek przy ul. Ludowej w Gorzowie. Ceny wywoławcze zaczynają się już od 23 tys. zł. Tereny przeznaczone są pod budowę domów jednorodzinnych.

Władze Gorzowa wspierają budownictwo mieszkaniowe w mieście i dlatego oferują osobom chcącym osiedlić się w Gorzowie działki budowlane w ramach atrakcyjnych programów. Od ubiegłego roku funkcjonuje projekt "Działka za pół ceny", dzięki któremu można było kupić działki budowlane przy ul. Granicznej i Ludowej.

Obecnie miasto sprzedaje tereny przy ul. Ludowej i właśnie ogłosiło kolejny przetarg, który odbędzie się w czwartek 25 listopada o godz. 12 w siedzibie Urzędu Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego. Cena uzależniona jest od powierzchni terenu. Do sprzedaży przeznaczono dwie działki o powierzchni 1085 m.kw. - cena wywoławcza to 23 tys. zł. Działka o powierzchni 1677 m.k.w ma cenę wywoławczą 30 tys. zł, o powierzchni 1907 m.kw. - 34 tys. zł, a działka o powierzchni 2137 m.kw. - 37,5 tys. zł. Natomiast największa działka o powierzchni 2350 m.kw. - 41 tys. zł.

Co istotne, każda osoba która chciałaby wziąć udział w przetargu, najpierw musi wpłacić wadium. Wszystkie tereny są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Jak informuje miasto, obecnie na działkach istnieje możliwości podłączenia do sieci energetycznej i wodociągowej. Podłączenie do sieci gazowej jest niemożliwe, natomiast do 2023 roku planowana jest jej rozbudowa. Nie ma możliwości podłączenia działek do sieci kanalizacyjnej, przez co właściciele działek będą musieli wybudować na własną rękę szambo. 

- Nabywca działki zobowiązany będzie do zagospodarowania jej w określonych terminach. Rozpoczęcia zabudowy do dwóch lat po przetargu oraz wybudowania budynku mieszkalnego, zameldowania i zamieszkania w terminie czterech lat licząc od dnia nabycia działki. Za niedotrzymanie tych terminów przewidziane będą kary umowne, naliczane za każdy kolejny rok zwłoki. Za sprzedaż działki przed upływem pięciu lat od jej nabycia przewidziano również karę umowną w wysokości ceny wywoławczej ustalonej w przetargu – opowiada Stanisława Sztuka, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Majątku Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości