• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 63 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Sprawdź, co będzie się działo 11 listopada w mieście

8 listopada 2021, 10:00
fot. archiwum
W czwartek 11 listopada siedziba Urzędu Miasta Gorzowa, IV LO oraz Filharmonia Gorzowska zostaną oświetlone biało-czerwonymi barwami. Nie zabraknie również patriotycznych koncertów czy przedstawień.

W tym roku przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W czwartek 11 listopada oraz w kolejne weekendowe dni na mieszkańców Gorzowa czekają przeróżne wydarzenia kulturalno-sportowe. Zabraknie natomiast uroczystości państwowych, które w tym roku odbędą się w Zielonej Górze.

Drugi rok z rzędu, władze Gorzowa zdecydowały się na przygotowanie biało-czerwonej iluminacji na budynku Urzędu Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego, budynku IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kosynierów Gdyńskich oraz Filharmonii Gorzowskiej przy ul. 9 Muz. Uruchomienie oświetlenia zaplanowano 11 listopada o godzinie18, a dla osób, które przyjdą obejrzeć iluminację gorzowskiego magistratu, przygotowano smaczną niespodziankę.

Co będzie się jeszcze działo w Gorzowie w Święto Niepodległości? Filharmonia Gorzowska zaprasza na niepodległościowy koncert symfoniczny „2 x Chopin”. Początek o godzinie 19, bilety do nabycie w kasie filharmonii. Z kolei w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbędzie się jeden z zaplanowanych w ramach Gorzowskich Spotkań Teatralnych spektakl. O godz. 19 odbędzie się przedstawianie Teatru Kwadrat z Warszawy „Nie książka zdobi człowieka”. Natomiast Ośrodek Sportu i Rekreacji w czwartek 11 listopada zaprasza na turniej koszykówki z udziałem m.in. Agnieszki Szott - Hejmej.

Z kolei już w środę 10 listopada Miejskie Centrum Kultury zaprasza o godz. 17 na Muzyczny Wieczór Patriotyczny do Klubu Kultury MCK Zodiak. Również w środę w Klubie Kultury MCK Jedynka odbędzie się koncert piosenek patriotycznych, w wykonaniu chórów Echo Kresów, Wrzosy i Cantare. Natomiast w niedzielę 14 listopada w katedrze o godzinie 10.30 odbędzie się program poetycko-patriotyczny w wykonaniu Gorzowskiej Orkiestry Dętej oraz Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury.

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta zaprasza do udziału w społecznej akcji „Mamy Niepodległą!”, która organizowana jest od 2013 roku przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Akcja polega na wysyłaniu bezpłatnych kartek z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Od poniedziałki 8 listopada do niedzieli 14 listopada w filiach Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta będzie można odebrać oraz nieodpłatnie wysłać wyjątkowe kartki pocztowe, zaprojektowane przez znanych artystów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości