Wiadomości

Benzyna w Gorzowie dobija do 6,15 za litr

8 listopada 2021, 12:53, red
Są jeszcze stacje paliw w Gorzowie, gdzie cena nie przekroczyła magicznej bariery 6 złotych za litr. Oczywiście mowa tu o małych, prywatnych stacjach, bo na kilku sieciowych ceny dobiły do 6 złotych 15 groszy.

Gorzowianie mogą jednak spać spokojnie. Kilka dni temu na antenie Polskiego Radia, prezes największego w Polsce koncernu paliwowego wyraził nadzieję, że szczyt cen na rynku paliw jest już za nami. Daniel Obajtek zapewniał, że PKN Orlen robi wszystko, aby optymalizować ceny paliw, a część ich wzrostu wziął na siebie. 

Gdyby nie hojność koncernu paliwowego, dziś za litr benzyny płacilibyśmy zapewne tyle, co w Niemczech, czy Wielkiej Brytanii, bo „z przeprowadzonych przez koncern analiz wynika, że Polska ma jedne z najniższych cen paliw w Europie”.

Spójrzmy więc na te najniższe ceny paliw. Według zestawienia dostępnego na naszej stronie internetowej w zakładce PALIWA najdrożej obecnie jest na stacji paliw BP przy ulicy Kasprzaka. To tam najszybciej ceny powędrowały powyżej 6 złotych za litr i zatrzymały się na 6 zł 15 groszy. 4 grosze taniej, ale to wciąż kosmicznie drogo jest na pozostałych stacjach BP w Gorzowie, czyli na Grobla i Alei Konstytucji 3 maja. Jeżeli chodzi o pozostałe większe stacje, to PKN Orlen jeszcze trzyma ceny poniżej 6 złotych. Na Myśliborskiej i Złotego Smoka litr benzyny bezołowiowej 95-oktanowej i oleju napędowego kosztuje 5,99 zł.

Na drugim biegunie wspomniane wcześniej małe stacje typu OTL przy Warszawskiej, Faraon na Podmiejskiej czy Intermarche przy Fredry. Tam litr benzyny kosztuje 5,90-5.94. 2-3 grosze droższy jest olej napędowy.

Za portfele mocno trzymają się też ci, którzy założyli w swoim samochodzie instalacje gazowe. Ten rodzaj paliwa najdrożej sprzedaje Orlen na Górczyńskiej - 3,34 zł za litr. Najtaniej - 3,23 jest na GT-R przy Podmiejskiej i stacji Lampgas na Walczaka 110. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości