• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 48 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Na Słonecznej przez kilka tygodni rosła góra śmieci [zdjęcia]

29 października 2021, 12:02
fot. czytelniczka Ewelina
Do redakcji portalu gorzowianin.com zwróciła się czytelniczka Ewelina z prośbą o interwencję w sprawie góry śmieci, która urosła przy ul. Słonecznej 74. Jak się okazało, śmieci nie były odbierane przez kilka tygodni, ponieważ firma odbierająca odpady miała problem z dojazdem. Na szczęście po telefonie czytelniczki do biura ZCG MG6 oraz interwencji portalu gorzowianin.com, śmieci zostały w końcu posprzątane.

Od połowy sierpnia trwa przebudowa ul. Słonecznej. Obecnie zamknięty jest odcinek od skrzyżowania z ul. Olimpijską do ul. Gwiaździstej. Prace są już na zaawansowanym etapie. Firma Maldrobud ma czas do 30 listopada 2021 roku na zrealizowanie inwestycji.

Natomiast do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosiła się czytelnika Ewelina, która zwróciła uwagę na problem z odbiorem śmieci. - Przez remont drogi, od około 2-3 tygodni nikt nie odbiera odpadów i wokół pojemników urosła góra śmieci. Przez to jest już mnóstwo szczurów - opowiada pani Ewelina, mieszkanka ul. Słonecznej.

Czytelniczka wysłała do naszej redakcji zdjęcia, które zrobiła w piątek 29 października przed godz. 9. Na zdjęciach widać po prostu górę śmieci przy ul. Słonecznej 74. Wszystkie pojemniki na odpady były wypełnione po brzegi, przez co śmieci dosłownie "wylewały się" na zewnątrz. Kiedy zabrakło miejsca w pojemnikach, śmieci zaczęły tworzyć kopiec, który urósł do całkiem sporych rozmiarów. Śmieci były dosłownie wszędzie, a wśród nich gabaryty.

Pani Ewelina oprócz wiadomości do naszej redakcji, zadzwoniła również do Związku Celowego Gmin MG6. - Kiedy zadzwoniłam do nich przed godz. 9 rano, to zrzucali winę na wykonawcę drogi, że nie zapewnia im dojazdu do śmietników. Powiedziałam, że żarty sobie z ludzi robią i zgłaszam sprawę do mediów – mówi mieszkanka ul. Słonecznej.

Jak tylko nasza redakcja została poinformowana o sprawie, zwróciliśmy się o godz. 10.30 z prośbą o interwencję do ZCG MG6 i komentarz w tej sprawie. Jak się okazało, o godz. 11 na miejsce przyjechały aż trzy śmieciarki i posprzątały bałagan. 

- Widocznie mój telefon i wasza interwencja poskutkowała – cieszy się czytelniczka Ewelina. Z kolei Związek Celowy Gmin MG6 tłumaczy, że problem rzeczywiście był spowodowany tym, że wykonawca przebudowy ul. Słonecznej nie udostępnił dojazdu do śmietników i firma Inneko nie miała jak odbierać odpadów.

- Mamy nadzieję, że ta sytuacja się więcej nie powtórzy. Firma Inneko wspólnie z wykonawcą drogi ma opracować takie rozwiązanie, aby śmieciarka mogła dojechać i odebrać śmieci. Zawiodła tutaj również komunikacja, ponieważ zarządca nie powiadomił nas wcześniej, że taki problem występuje i ta góra śmieci rosła. Na szczęście teren został już posprzątany, włącznie z gabarytami. Pracownicy firmy zrobili specjalną kładkę po której mogli wyciągać kontenery oraz uprzątnęli śmieci ręcznie – komentuje Katarzyna Szczepańska, przewodnicząca zarządu Związku Celowego Gmin MG6.

W fotoreportażu znajdują się zdjęcia, na których widać, jak teren przy ul. Słonecznej 74 wyglądał przed, a jak po interwencji i uprzątnięciu śmieci,

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/6 Śmieci przy ul. Słonecznej 74 zostały w końcu posprzątane

1/6 Śmieci przy ul. Słonecznej 74 zostały w końcu posprzątane

2/6 Śmieci przy ul. Słonecznej 74 zostały w końcu posprzątane

2/6 Śmieci przy ul. Słonecznej 74 zostały w końcu posprzątane

3/6 Śmieci przy ul. Słonecznej 74 zostały w końcu posprzątane

3/6 Śmieci przy ul. Słonecznej 74 zostały w końcu posprzątane

4/6 Śmieci przy ul. Słonecznej 74 zostały w końcu posprzątane

4/6 Śmieci przy ul. Słonecznej 74 zostały w końcu posprzątane

5/6 Śmieci przy ul. Słonecznej 74 zostały w końcu posprzątane

5/6 Śmieci przy ul. Słonecznej 74 zostały w końcu posprzątane

6/6 Śmieci przy ul. Słonecznej 74 zostały w końcu posprzątane

6/6 Śmieci przy ul. Słonecznej 74 zostały w końcu posprzątane

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości