• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym? Przekonaj się, że warto

27 października 2021, 21:10, red
Kredyt hipoteczny to inwestycja w przyszłość i jednocześnie duże zobowiązanie finansowe. W obliczu takich planów warto brać pod uwagę również ewentualne komplikacje. Zabezpieczając się na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, Ty i Twoja rodzina będziecie mogli liczyć na niezbędną pomoc. Jednym z takich rozwiązań jest ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym. Przekonaj się, dlaczego warto się na nie zdecydować.

Polisa przy kredycie hipotecznym – jak to działa?

Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym to jedno z popularnych rozwiązań stosownych w przypadku dużych zobowiązań finansowych. Sama polisa nie zawsze jest obowiązkowa, a banki często oferują ją jako usługę dodatkową, w przypadku zawarcia umowy kredytowej. Taką opcję warto jednak rozważyć, zwłaszcza że stanowi ona zabezpieczenie dla każdej ze stron.   

W ramach takiej formy ubezpieczenia kredytu, kredytobiorca może zostać objęty ochroną ubezpieczeniową na wypadek:

  • śmierci – ochrona nie musi dotyczyć tylko jednego kredytobiorcy,
  • trwałej lub całkowitej utraty sprawności będącej następstwem nieszczęśliwego wypadku i skutkującej niezdolnością do pracy i samodzielnego funkcjonowania.

Dlaczego warto wybrać dodatkową ochronę ubezpieczeniową?

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia kredytu hipotecznego? Przede wszystkim takie rozwiązanie stanowi zabezpieczenie finansowe dla Ciebie i Twoich najbliższych w obliczu nieprzewidzianych sytuacji. Gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, to ubezpieczyciel przejmie obowiązek spłaty zadłużenia w banku. To ogromne udogodnienie, zwłaszcza w obliczu trudnej sytuacji życiowej.

W ten sposób swoich pieniędzy nie musisz przeznaczać na spłatę kredytu, ale na to, co naprawdę ważne, np. specjalistyczne leczenie lub opiekę. Jednocześnie masz pewność, że zaległy kredyt hipoteczny nie będzie stanowić dodatkowego obciążenia. Zyskujesz elastyczność finansową i bezpieczeństwo w jednym.   

Kto może skorzystać z takiego rozwiązania?

Jakie warunki należy spełnić, by skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia kredytu hipotecznego? Rozwiązanie od  PKO Ubezpieczenia jest dostępne zarówno dla osób, które dopiero planują zawrzeć umowę kredytową, jak i tych, które posiadają już takie zobowiązanie w PKO Banku Polskim. 

Z ubezpieczenia może skorzystać każdy:

  • kredytobiorca w grupie wiekowej od 18 do 70 lat,
  • kto posiada zdolność do wykonywana pracy zawodowej,
  • u kogo w ciągu 12 miesięcy przed zawarciem umowy nie zdiagnozowano przewlekłych chorób lub urazów.

Decyzję o skorzystaniu z oferty PKO Ubezpieczenia można podjąć zarówno podczas wnioskowania o kredyt w PKO Banku Polskim, jak i po jego uzyskaniu. Jeśli posiadasz już kredyt, możesz skorzystać z polisy ze składką miesięczną. Z kolei osoby ubiegające się o finansowanie mogą rozliczyć ochronę w ramach składki rocznej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości