• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 109 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Redukcja tkanki tłuszczowej dla zaawansowanych

27 października 2021, 19:35
Uprawiasz sport i planujesz redukcję tkanki tłuszczowej? Aby przebiegła pomyślnie warto stosować się do kilku ważnych zasad, a także przygotować odpowiedni plan treningowy. Od czego zacząć?

Uprawiasz sport i planujesz redukcję tkanki tłuszczowej? Aby przebiegła pomyślnie warto stosować się do kilku ważnych zasad, a także przygotować odpowiedni plan treningowy. Od czego zacząć?

Deficyt kaloryczny podczas redukcji

Organizm u osób uprawiających sporty ma podwyższony metabolizm, dzięki czemu przeprowadzenie redukcji jest nieco łatwiejsze, niż u osób, które nie podejmują żadnych aktywności fizycznych. Sam proces redukcji tkanki tłuszczowej wymaga jednak zaangażowania oraz cierpliwości. Pierwszym krokiem do “wycięcia się” powinna być dobrze rozpisana dieta.

Ile i co powinno się jeść podczas redukcji? Ta to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, gdyż w przypadku diety sprawa jest indywidualna. Chcąc pozbyć się nieco tkanki tłuszczowej z pewnością trzeba poznać takie hasło, jak deficyt kaloryczny, czyli spożywanie mniejszą ilość kalorii, niż wynosi własny BRM. Przy użyciu kalkulatora kalorii można w prosty sposób obliczyć własne zapotrzebowanie kaloryczne. Zakłada się, że deficyt kaloryczny powinien wynosić około 300 kcal mniej, niż podstawowe zapotrzebowanie.

Będąc na deficycie kalorycznym staraj się unikać produktów wysokoprzetworzonych. Posiłki powinny być zbilansowane, ale bez odmawiania sobie przyjemności. Jeśli masz ochotę na słodycze to sięgnij po nie, ale pamiętaj, aby uwzględnić wszystkie zjedzone kalorie w swoim bilansie.

Trening redukcyjny - najważniejsze zasady

Jeśli uprawiasz sport, to z pewnością dobrze wiesz, że bez odpowiedniego planu treningowego nie osiągnie się żadnych efektów. Z redukcją jest podobnie - regularne i intensywne ćwiczenia pozwolą przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej podczas deficytu kalorycznego. Trzeba jednak pamiętać o zróżnicowanych treningach, które nie tylko będą spalać tłuszcz, ale również pozwolą mięśniom się rozwijać, aby nie popadły w degradację.

Jakie aktywności najlepiej sprawdzają się podczas redukcji? Z pewnością nie należy rezygnować z ćwiczeń siłowych, które nie tylko wzmacniają i rozwijają mięśnie, ale także są dobrym spalaczem tłuszczu. Równie skuteczne są ćwiczenia interwałowe i aerobowe. Osobom mniej zaawansowanym sportowo poleca się na początku ćwiczenia z wykorzystaniem własnego ciężaru oraz kardio. Dla zwiększenia efektów diety oraz treningów można wspomagać się suplementami diety. Aby dobrać odpowiednie preparaty, które pozwolą zredukować tkankę tłuszczową warto sięgnąć po ranking spalaczy tłuszczu, jak ten od Muscle Power. Warto również zaopatrzyć się w różnego rodzaju odżywki, które pomogą dostarczyć organizmowi niezbędnych wartości odżywczych w awaryjnych sytuacjach.

Deficyt kaloryczny nie może trwać zbyt długo, gdyż może spowodować szkody na tle hormonalnym w organizmie. Aby do tego nie dopuścić, zaleca się wprowadzanie tzw. okresów dokarmiania, czyli czas w którym spożywa się zwiększoną ilość kalorii. Dokarmianie powinno trwać około dwóch tygodni i można je wprowadzić po około 12 tygodniach redukcji.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości