• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Zakorkowany Gorzów. Ruszył remont Trasy Nadwarciańskiej [zdjęcia]

27 października 2021, 08:57
W środowy poranek zgodnie z zapowiedziami rozpoczął się remont Trasy Nadwarciańskiej. Na początek wykonawca zajął się frezowaniem jezdni. Zwężenie drogi do jednego pasa w każdym kierunku spowodowało utrudnienia w ruchu i korki na drogach dojazdowych.

Przebudową Trasy Nadwarciańskiej na długości około 1,2 km zajmuje się firma Eurovia Polska S.A. za kwotę 1 mln 380 tys. 685,06 zł. W środę 27 października z samego rana rozpoczęły się pierwsze prace przy remoncie drogi.

Roboty zostały podzielone na etapy, tak aby mogły się odbywać przy zachowaniu ruchu. Jednak kierowcy nie mają co liczyć na uniknięcie utrudnień.

Już od środowego poranka, przed godz. 8 na Trasie Nadwarciańskiej oraz drogach dojazdowych m.in. przy ul. Podmiejskiej, Warszawskiej czy Kasprzaka tworzyły się spore korki. Wszystko przez to, że jezdnia została zwężona do jednego pasa w każdym kierunku. Niektórzy kierowcy, niestety mieli problem z jazdą na suwak i nasi dziennikarze byli świadkami, jak o mało nie doszło do kilku kolizji.

Na początku firma Eurovia Polska zajęła się frezowaniem asfaltu na wewnętrznych pasach. Ruch odbywa się pasami skrajnymi. Frezowanie asfaltu ma potrwać do piątku 29 października.

Natomiast do drugiego etapu prac, firma Eurovia Polska przystąpi dopiero po Wszystkich Świętych. Na tzw. okres przejściowy w dniach 30 października – 2 listopada, ruch na Trasie Nadwarciańskiej zostanie puszczony o sfrezowanej jezdni, z występującymi poprzecznymi uskokami w miejscach dylatacji. Przez ten czas na jezdni nie będzie oznakowania poziomego, a przeciwne kierunku odseparowane zostaną za pomocą tablic kierujących. W ramach czasowej organizacji ruchu wykonawca ustawi odpowiednie znaki ostrzegawcze oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Z kolei w środę 3 listopada rozpoczną się prace związane z układaniem nowej warstwy ścieralnej. W tym czasie ruch będzie się odbywał po zawężonej jedni, czyli po jednym pasie w każdą stronę, gdzie będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h.

- Na czas układania nawierzchni na pasach skrajnych na wysokości zjazdu z Trasy Nadwarciańskiej w ul. Zieloną oraz na wysokości wjazdu na Trasę Nadwarciańską z ul. Zielonej i z ul. Grobla niezbędne będzie czasowe zamknięcie tych połączeń. Wyznaczone zostaną objazdy przez most Koniawski i rondo Kasprzaka. W trakcie prac zmianie ulegnie również organizacja ruchu na rondzie Kasprzaka, wlot od strony węzła Gorzów Południe, gdzie okresowo będą zamykane wybrane pasy ruchu – opowiada Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Prace przy wylewaniu asfaltu, regulacji studni kanalizacyjnych oraz korekcie niwelety mają potrwać do soboty 6 listopada. Wykonawca zastrzega, że podane są orientacyjne są uzależnione od warunków atmosferycznych.

Miasto planuje na czas robót się utrzymać połączenia autobusowe linii 102, 107 i 125, które przebiegają przez Trasę Nadwarciańską i ul. Zieloną.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości